Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Samouczek Arma 3 opisany w szczegółach

Kilka trybów dla nowych graczy.

Skomplikowany symulator współczesnego pola walki - Arma 3 - może być trudny do opanowania dla nowych graczy. Aby pomóc początkującym, twórcy ze studia Bohemia Interactive przygotowują szereg samouczków.

W najnowszym wpisie na oficjalnym blogu deweloperzy opisali nowy tryb Bootcamp, składający się z kilku elementów: wirtualnego arsenału, objaśnień dla rozgrywek sieciowych, wirtualnego treningu i areny VR.

Wirtualny trening wyłączy wszystkie zbędne elementy, z teksturami i środowiskiem włącznie, by skoncentrować się na najbardziej podstawowych opcjach. Arena VR idzie jeszcze dalej, a gracze będą mogli włączać i testować dowolne obiekty w pozbawionej tekstur lokacji, zbudowanej z prostopadłościanów.

Twórcy nauczą także instalować modyfikacje do Arma 3, co jest ważne dla wszystkich zainteresowanych nowościami tworzonymi przez graczy. Przygotowywany jest osobny program startowy, dzięki któremu łatwiej będzie zarządzać i włączać wybrane pliki.

Bootcamp nie ma jeszcze określonej daty premiery, ale Jay Crowe z Bohemii przyznał, że dodatek zadebiutuje wkrótce na deweloperskich serwerach testowych.

Samouczek to tylko część planów na przyszłość dla Arma 3. Twórcy szykują między innymi pełnoprawny, samodzielny dodatek z nowym terenem, zaplanowany na 2015 rok.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły