Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ryś Bubsy po 21 latach wróci w nowej platformówce

Premiera we wrześniu.

Starsi gracze pamiętają, że w latach 90. popularnością w gatunku platformówek cieszyła się seria Bubsy, z tytułowym rysiem w roli głównej. Teraz cykl powraca, po ponad 20 latach przerwy.

Mowa o projekcie zatytułowanym Bubsy: The Woolies Strike Back. Za prace nie odpowiada już Accolade, lecz Black Forest Games, twórcy Giana Sisters: Twisted Dreams.

Nie spodziewamy się hitu

Premiera we wrześniu tego roku, na PC i PS4.

Ostatnia odsłona serii - Bubsy 3D: Furbitten Planet - ukazała się w 1996 roku na pierwszym PlayStation i spotkała się z chłodnym przyjęciem, jak wiele innych prób przejścia do trzech wymiarów.

Cykl zdobył popularność dzięki Bubsy in Claws Encounters of the Furred Kind z 1993 roku oraz Bubsy 2, wydanemu rok później.

Co równie interesujące, powrót rysia oznacza także wskrzeszenie zasłużonego Accolade, które w 1999 roku przejęło Infogrames. Teraz firma najwyraźniej odzyskała prawa i planuje przywrócenie do świadomości graczy także innych licencji z przeszłości.

„Przygotujcie się na powrót legendarnych gier i serii, takich jak Busby, Hardball, Slave Zero, Deadlock, Eradicator, Redline i nie tylko!” - napisano w ogłoszeniu The Woolies Strike Back.

Na temat nowej produkcji wiemy obecnie niewiele, choć twórcy rezygnują z 3D na rzecz klasycznego widoku z boku i oprawy 2.5D.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze