Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rozszerzona wersja Ori and the Blind Forest zadebiutuje 11 marca

Nowe lokacje i poziomy trudności.

Ori and the Blind Forest: Definitive Edition, które pierwotnie miało się ukazać w ubiegłym roku, zadebiutuje 11 marca na PC i Xbox One.

Usprawniona wersja platformówki wprowadzi do gry sporo nowości. Jedną z nich jest nieznana dotąd lokacja. Główna postać otrzyma też dwie nowe umiejętności, w tym szybki skok w przód.

Studnie dusz, które dotychczas służyły jako punkty zapisu, będą pełnić funkcję szybkiej podróży. Przydadzą się podczas kolekcjonowania nowych „znajdziek” porozrzucanych w świecie gry.

W Definitive Edition pojawią się dodatkowe poziomy trudności. Łatwy ma umilić zabawę „niedzielnym” graczom, dzięki zmniejszonym obrażeniom zadawanym przez wrogów i otoczenie. Dla wymagających użytkowników przygotowano trudniejszą opcję, wraz z możliwością rozpoczęcia gry z jednym życiem.

Wydawca nie ujawnił jeszcze ceny Definitive Edition. Posiadacze podstawowej wersji gry będą mogli wykupić uaktualnienie.

„Ori and the Blind Forest to wzorowy przykład platformówki. Twórcy nie szukali na siłę innowacji - postawili na dopracowanie mechaniki gry i przygotowanie pięknej przygody” - napisał Łukasz w recenzji podstawowej edycji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Wojciech Onyśków

Contributor

Komentarze