Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rozpoczęła się beta gry Dauntless w stylu Monster Hunter

Polowanie na potwory.

Przedstawiciele niezależnego studia Phoenix Labs rozpoczęli fazę zamkniętej bety debiutanckiego projektu Dauntless. By zagwarantować sobie udział w testach, należy wykupić jeden z pakietów wczesnego dostępu.

Pod względem głównych założeń gra przypomina popularną serię Monster Hunter. Podstawowym celem jest polowanie na potężne potwory - samotnie lub w kooperacji z trójką towarzyszy.

Nie zabrakło rozbudowanego systemu craftingu, dzięki któremu użytkownicy tworzą i ulepszają pancerze, a także różne rodzaje broni białej i dystansowej.

Akcja Dauntless osadzona jest w uniwersum określanym przez autorów jako przykład „science-fantasy” - świat podzielony jest na szereg lewitujących wysp. Wcielimy się w elitarnych wojowników - Slayers.

Odpowiedzialne za prace studio Phoenix Labs to grupa doświadczonych deweloperów, reprezentujących w przeszłości BioWare, Riot Games, Capcom czy Blizzard.

Choć dostęp do wczesnej wersji Dauntless jest płatny, to finalna gra będzie darmowa. Obecnie twórcy nie mają w planach wersji konsolowych.

Komentarze