Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rosja może nie dostać dodatku do Horizon Forbidden West. Sony zwraca pieniądze

Burning Shores podobno zniknęło ze sklepu.

Wygląda na to, że dodatek do przebojowego Horizon: Forbidden West nie będzie dostępny w Rosji. Sony miało usunąć stronę Burning Shores z tamtejszego sklepu PS Store, a klienci, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe, podobno otrzymali zwrot pieniędzy.

Zaznaczamy, że obecnie nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, a doniesienia pojawiły się na Reddicie, gdzie oryginalny post został tymczasowo usunięty. Stało się tak, ponieważ „użytkownicy wysłali nadzwyczajną liczbę zgłoszeń”, więc wpis zostanie ręcznie zweryfikowany i przywrócony, jeśli okaże się, że skargi były nieuzasadnione. Może to świadczyć o jednej z dwóch rzeczy.

Pierwsza opcja zakłada, że wpis może być błędny, więc forumowicze postanowili go zgłosić w celu usunięcia nieprawdziwych informacji. Tej tezy nie potwierdzają nadal widoczne na stronie komentarze, z których wynika raczej coś przeciwnego. Bardziej prawdopodobna jest druga opcja, czyli zgłaszanie posta przez oburzonych Rosjan, co byłoby zrozumiałe, zważywszy na dość gorącą dyskusję o charakterze politycznym, jaka wywiązała się w komentarzach.

Niemniej wygląda na to, że Sony postanowiło zablokować Rosjanom możliwość kupienia dodatku Burning Shores, a osoby, które zdążyły złożyć preorder przed usunięciem pozycji z rosyjskiego PS Store miały otrzymać zwort pieniędzy. W obliczu niuzasadnionej rosyjskiej inwazji na Ukrainę nie powinno jednak dziwić, jeśli doniesienia się potwierdzą.

Wiele firm wycofuje się z rosyjskiego rynku w ramach zachodnich sankcji lub by okazać wsparcie walczącym o niepodległość Ukraińcom. W ubiegłym tygodniu podobny krok wykonała także Bethesda, która najwyraźniej skasowała rosyjską wersję językową Starfield. Możliwe też, że taki ruch może mieć związek z reżimowymi władzami Rosji i Białorusi, które otwarcie nakłaniają do piractwa i nielegalnego pobierania zachodnich produkcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze