Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar zaktualizował GTA 4 na PC

Usunięto mniejsze błędy i dodano lepsze wsparcie Windows 8 i 10.

Grand Theft Auto 4 w wersji PC „słynie” z faktu, że do dzisiaj - ponad osiem lat po premierze - nie powstał jeszcze komputer zdolny do włączenia gry w maksymalnych detalach w zadowalającej płynności. Teraz sytuację zmienić może nowa aktualizacja.

To nie pomyłka - GTA 4 otrzymało patch, o czym Rockstar poinformował na Twitterze. Jednym z punktów na liście zmian są „drobne poprawki optymalizacji”. Nie należy jednak spodziewać się przełomu, a gracze informują już, że w kwestii płynności zmieniło się niewiele.

Nawet Roman jest zdziwiony

Dodano także komunikat o błędzie, jeśli nie możemy zalogować się na serwery Games for Windows Live. Dlaczego po prostu nie usunięto integracji z zapomnianym GfWL? To już tajemnica.

Najważniejszymi nowościami w łatce wydaje się być sprawniejsza obsługa i wykrywanie systemów operacyjnych Windows 8, 8.1 oraz 10.

Usunięto też szereg technicznych błędów w misjach, jak całkiem interesująca awaria w zadaniu Out of Commission, którego dotychczas nie dało się ukończyć przy graniu w więcej niż 60 klatkach na sekundę.

Do tego lepsze działanie opcji i wskaźnika wykorzystania pamięci karty graficznej, dostosowane do możliwości współczesnych urządzeń.

Rockstar dodaje, że próby włączanie Grand Theft Auto 4 po łatce mogą kończyć się niepowodzeniem, jeśli wcześniej nie zaktualizujemy aplikacji Social Club.

Wszelkie zmiany dotyczą także fabularnych dodatków do gry, czyli Episodes from Liberty City: The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze