Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar zagroził pozwem twórcy serialu LA Noir

„Producent gry zagroził, że pozwie mnie w cholerę.”

Frank Darabont - scenarzysta i reżyser - zmienił tytuł tworzonego serialu telewizyjnego, po tym jak Rockstar zagroził autorowi pozwem sądowym.

Projekt Darabonta rozgrywa się w Los Angeles w 1947 roku - podobnie jak gra amerykańskiego wydawcy. Serial bazuje na licencji powieści o tym samym tytule.

Ciekawe co pokazuje Frank Darabont

„Miało się to nazywać L.A. Noir, na podstawie książki Johna Buntina” - tłumaczy autor. „Jednak producent gry komputerowej L.A. Noire (z „e”!) zagroził, że pozwie mnie w cholerę, razem z TNT [stacją telewizyjną - dop. red.] i każdą firmą, która kiedykolwiek pracowała w Hollywood. Okazuje się, że mają miliardy dolarów na poparcie swoich gróźb. Dlatego zmieniamy tytuł, prawdopodobnie na »Los Angeles«.”

Frank Darabont to znana w branży wideo postać. W 1994 roku wyreżyserował „Skazanych na Shawshank”, póżniej także „Zieloną Milę”. Ostatnio odpowiadał za pierwszy odcinek serialu The Walking Dead.

L.A. Noire, gra nieistniejącego już studia Team Bondi została wydana w 2011 roku. Cechą charakterystyczną w przygodówce była rewolucyjna technologia animacji twarzy postaci.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze