Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar usunął transfobiczne „żarty” z nowych wersji GTA 5

Dla spostrzegawczych.

Spostrzegawczy gracze zauważyli, że Rockstar usunął kilka „żartów” z GTA 5 w wersji na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, pozbywając się elementów, które wcześniej zgłaszano jako transfobiczne.

Pierwszą kwestią są drag queen, czyli charakterystyczne postacie niezależne, które pojawiały się niekiedy przed klubem nocnym Cockatoos w Rockford Hills. Modele usunięto z kampanii, lecz nadal pozostają dostępne w trybie reżyserskim w GTA Online.

„Mam nadzieję, że to poprawi komfort w przypadku osób, które postrzegały te postacie jako szkodliwe stereotypy” – zauważa na Twitterze „Kirsty Cloud”.

Znacznie bardziej niszowym znaleziskiem jest za to fakt, że w domu Lestera Cresta w Murrieta Heights ze ściany zniknęła zabawka przedstawiająca kapitana Spacetoya w wersji transpłciowej, z wymiennymi genitaliami.

Tutaj reakcje dotyczą już głównie tego, w jaki sposób użytkownik serwisu Reddit w ogóle dostrzegł modyfikację. „Koleś wszedł do pokoju i pomyślał: »coś mi tutaj nie pasuje«” – żartuje jeden z fanów.

„Chciałbym wiedzieć, jakie narkotyki trzeba wziąć, żeby tak skrupulatnie to analizować” – zgadza się inny gracz. „Nigdy bym nie zauważył, gdyby mi tego nie wskazano” – dodaje „Blackwater256”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze