Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar przeprasza za problemy techniczne Red Dead Redemption 2 na PC i rozdaje nagrody

Ponczo, prowiant i amunicję do trybu online.

Rockstar Games w oficjalnym komunikacie przeprosiło za problematyczny start Red Dead Redemption 2 na PC. Wczoraj gra otrzymała nową aktualizację, która ma eliminować część kłopotów, a kolejne usprawnienia są w drodze. W ramach zadośćuczynienia firma rozdaje wirtualne prezenty do Red Dead Online.

Od momentu premiery produkcji na komputerach gracze borykali się z licznymi błędami. Niektórzy użytkownicy nie mogli włączyć platformy Rockstara, w innych przypadkach nie uruchamiała się sama gra lub niespodziewanie wychodziła do pulpitu. Do tego kłopoty z płynnością i nagłymi spadkami FPS.

Tylko nieliczni korzystają z gry bez żadnych problemów

Deweloperzy podejrzewają, że źródłem błędów są „nieprzewidziane problemy dotyczące konkretnych kombinacji sterowników i kart graficznych Nvidii oraz procesorów”.

Twórcy gry współpracują z Nvidią, by całkowicie zażegnać problem z „zacinaniem się” gry. Nowe aktualizacje zostaną wdrożone w przeciągu najbliższych dni.

„Szczerze przepraszamy za te tymczasowe niedogodności i damy wam znać, kiedy tylko będziemy mieć więcej informacji do przekazania. Chcemy, by każdy doświadczał Red Dead Redemption 2 na PC tak, jak zakładaliśmy” - napisał wydawca w komunikacie.

W ramach przeprosin wszyscy użytkownicy, którzy zagrają w Red Dead Online w terminie od tego tygodnia do bliżej niesprecyzowanego „okresu świątecznego”, otrzymają pakiet wsparcia - Ponczo Prieto, prowiant i amunicję.

Źródło: Rockstar Games

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze