Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rock Band 4 trafi na PC - jeśli gracze wpłacą 1,5 mln dolarów

Ruszyła zbiórka pieniędzy.

Harmonix Music Systems, studio odpowiedzialne za serię Rock Band, uruchomiło zbiórkę pieniędzy na Rock Band 4 w wersji PC. Aby tytuł został wydany, deweloperzy potrzebują 1,5 miliona dolarów.

Jeżeli cel zostanie osiągnięty, portem zajmie się zewnętrzne studio - Sumo Digital. Firma ma na swoim koncie takie produkcje, jak Sonic & All-Stars Racing Transformed czy LittleBigPlanet 3.

Ścieżka dźwiękowa Rock Band 4 na PC będzie zawierać 65 utworów znanych z wersji konsolowej. Osoby, które wesprą kampanię w serwisie Fig, otrzymają 30 dodatkowych kawałków.

Pecetowa wersja gry będzie kompatybilna ze wszystkimi bezprzewodowymi kontrolerami z Rock Band 4 na PlayStation 4. Wystarczy odbiornik Bluetooth, który sprawdzi się także w przypadku instrumentów z wcześniejszych odsłon serii.

Harmonix chce również wskrzesić Rock Band Network, które dostępne było w trzeciej części cyklu. Platforma umożliwi muzykom sprzedaż własnych utworów w grze. Rozwiązanie zostanie oparte na Steam Workshop.

Zbiórka pieniędzy na wersję PC to bezpieczna próba podreperowania budżetu. Rytmiczne gry muzyczne nie cieszą się w ostatnim czasie zbyt dużą popularnością, o czym świadczą publikowane przez wydawców wyniki finansowe.

Rock Band 4 ukazało się na PS4 i Xbox One w październiku ubiegłego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Wojciech Onyśków

Contributor

Komentarze