Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Roblox zadebiutowało na giełdzie, jest droższe niż EA i Take-Two

Sukces twórców darmowej gry.

 • Firma, która stworzyła Roblox, jest warta 38 miliardów dolarów
 • To więcej niż w przypadku EA i Take-Two
 • Roblox to popularna i darmowa platforma dla graczy oraz amatorskich deweloperów. Wczoraj odpowiedzialna za powstanie projektu firma o tej samej nazwie zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie, gdzie odniosła duży sukces.

  Roblox daje graczom dużą swobodę

  Po pierwszym dniu za pojedynczą akcję spółki trzeba było zapłacić 69,50 dolara, co przełożyło się na łączną wycenę w wysokości 38,26 miliarda dolarów. Podmiot jest więc droższy niż od EA, Take-Two i Ubisoftu, których wartość wynosi odpowiednio 37,43 miliarda dolarów, 18,98 miliarda dolarów i 8,16 miliarda dolarów.

  „Jesteśmy bardzo mocno onieśmieleni niesamowitym wsparciem dla Roblox i naszej publicznej oferty. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji naszej wizji” - napisał na Twitterze szef firmy, David Baszucki.

  Roblox pozwala tworzyć zróżnicowane gry, które można nawet sprzedawać. Każdego miesiąca w produkcji aktywnych jest 200 milionów użytkowników, przy czym wśród odbiorców dominują młodsi - 56 procent odbiorców ma mniej niż 13 lat.

  Tytuł - podobnie jak inne pozycje - skorzystał na pandemii i lockdownie. W ubiegłym roku dzienna liczba graczy wzrosła o 85 procent, a miesięczna o 75 procent. Twórcy osiągnęli też przychody wyższe o 82 procent.

  O autorze
  Awatar Piotr Bicki

  Piotr Bicki

  News Editor

  Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

  Komentarze