Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Tomb Raider trafi na PS4 i PC w przyszłym roku

Pierwszeństwo dla graczy komputerowych.

Przedstawiciele Square Enix poinformowali dziś, że Rise of the Tomb Raider trafi na konsolę PlayStation 4 w okresie świątecznym 2016 roku.

Gra ukaże się także na PC, wcześniej niż na konsoli Sony, bo na początku przyszłego roku. W informacji prasowej czytamy, że tytuł będzie dostępny na „Windows 10 i Steamie”.

W nowej odsłonie cyklu od Crystal Dynamics bohaterka trafi między innymi na Syberię i do Afryki. Zajmie się, rzecz jasna, badaniem sekretów starożytnych cywilizacji. Twórcy chcą tym razem pozwolić graczom częściej korzystać z taktyki skradania się oraz przygotować bardziej wymagające i większe grobowce.

Lara nauczyła się także wspinać na drzewa i inne obiekty, a także pływać. W trakcie starć skorzysta ze znanego z poprzedniej części łuku, a także zestawu innych broni.

Rise of the Tomb Raider zadebiutuje 10 listopada na X360 i Xbox One.

Do tej pory Square Enix nie potwierdzało oficjalnie, że tytuł trafi też na inne platformy. Wszelkie komentarze wskazywały jednak na „czasową wyłączność” dla platform firmy Microsoft, co sugerowało, że PS4 i PC także otrzymają sequel wydanego w 2013 roku restartu serii.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze