Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Tomb Raider - Syberia: Geotermiczna dolina (cz. 3)

Opis przejścia: podążamy śladem Jonaha, ścigając agentów Trójcy.

Do tej lokacji możesz trafić po pierwszych odwiedzinach w Podtopionych archiwów, znajdujących się na północnym skraju Geotermicznej Doliny. Obróć się za siebie i obok wejścia do jaskini odszukaj ścieżkę prowadzącą w bok. Idź nią, dopóki nie dotrzesz do przepaści, nad którą stoi jeden z Ocalałych. Skocz przed siebie, zahaczając czekan z linką o gałąź drzewa, tym samym przenosząc się na drugą stronę skarpy.

Biegnij przed siebie, przemierzając rzekę - na jej drugim skraju znajdziesz ognisko, w którym możesz rozbić obóz (Grzbiet górski). Odwróć się w stronę budynku obok, a zobaczysz Jonaha przechadzającego się po schodach. Spotkaj się z nim i obejrzyj cutscenkę - w ten sposób rozpoczniesz dalszy ciąg misji.

Po zakończeniu animacji podejdź do ogniska (Obóz w Hucie Miedzi). Po krótkiej rozmowie z córką przywódcy Ocalałych podejdź do kufra i wydobądź z niego strzały wspinaczkowe z szerokim grotem. To bardzo istotny przedmiot fabularny, dzięki któremu będziesz w stanie wbijać groty w drewniane powierzchnie i wchodzić po nich wyżej. W ten sposób wchodzenie na drewniane ściany i budynki przestanie być dla ciebie problemem.

Użyj zdobytych właśnie strzał aby dostać się na wyższe piętro budynku. Celuj w środkową belkę, po czym mocno naciągnij cięciwę łuku. Wypuść pocisk, a następnie wespnij się na sam szczyt, chwytając się wbitego w ścianę drzewca. Właśnie w ten sposób działa nowy mechanizm rozgrywki.

Chwyć linę obok i zjedź nią dalej - po drodze będziesz musiał zatrzymać się na platformie obok słupa, ale nie przeszkodzi ci to w dalszej podróży. Jadąc dalej przeniesiesz się na północny zachód, niedaleko tartaku w Geotermicznej dolinie.

Biegnij przed siebie, dopóki na twej drodze nie znajdzie się przepaść. Wykorzystaj strzały aby wbić trzy kolejne drzewce w drewniane belki na ścianie po prawej, po czym przeskocz po nich na drugą stronę rozpadliny. Wejdź na sam szczyt znanego ci już wzgórza, a dotrzesz do ogniska (Wieża komunikacyjna). Alternatywnie możesz też wbić czekan w ścianę po prawej i wspiąć się w ten sposób, ale zawsze warto poćwiczyć strzelanie.

Stań przy ścianie obok ogniska i wbij w nią kolejne strzały - musisz celować w co drugą belkę, bo w przeciwnym wypadku część pocisków spadnie na ziemię. Wespnij się na szczyt skacząc na kolejne drągi, a następnie wykonaj podwójny podskok, aby chwycić się krawędzi u góry.

Idź cały czas przed siebie, przechodząc przez kolejne zaspy w śniegu. Ostatecznie trafisz na skraj góry, za którą znajduje się jedna z ukrytych siedzib Trójcy. Wejdź do jaskini na końcu trasy, a trafisz do nowego obszaru - przed tobą Baza badawcza.

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Rise of the Tomb Raider - Syberia: Baza badawcza

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze