Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Tomb Raider - Syberia: Baza badawcza

Opis przejścia: poszukujemy Jonaha w starej stacji meteorologicznej.

Do tej lokacji trafisz po odwiedzinach w Podtopionym archiwum i następującym potem spotkaniu z Jonahem w Geotermicznej dolinie. Kiedy wyruszysz na północ tego ostatniego obszaru, trafisz do podłużnej jaskini - to właśnie wejście do Bazy badawczej.

Po wejściu do jaskini przeciśnij się przez wąską szczelinę - w ten sposób trafisz do większej groty. Skorzystaj z uchwytów pod sufitem, rzucając w nie czekanem z linką, a dostaniesz się na platformę naprzeciwko. Biegnij naprzód, wskocz na drąg dostając się dalej, ostatecznie docierając do miękkiej skały. Wbij w nią swoje czekany i wespnij się do góry.

Wskocz jeszcze wyżej i przeciśnij się przez tunel. Na jego końcu znajdziesz kilka drewnianych platform oraz kolejną miękką ścianę - skacz przed siebie, po czym przejdź przez niewielką szczelinę w skale.

Przejdź po powalonym konarze i strzel z łuku w zwisający u góry zwój liny. Przeskocz za jego pomocą na drugą stronę przepaści i wbij czekany w skałę, aby wspiąć się wyżej. W tym momencie zostanie wyświetlona krótka cutscenka.

Gdy animacja dobiegnie końca, wdrap się na drzewo naprzeciwko i skocz w prawo, aby wbić się w ścianę lodowca. Wejdź wyżej, by chwycić się gzymsu, a następnie skręć w prawo. Podskocz do góry, a trafisz na wyższą półkę skalną - przed tobą zobaczysz ścieżkę.

Idź dalej, przechodząc po przewróconym konarze drzewa. Podążaj za śladami auta, a trafisz na niewielką polankę, na której stacjonuje dwóch żołnierzy Trójcy. Zlikwiduj ich w dowolny sposób, po czym skręć w prawo, przechodząc po następnym zwalonym pniu. Przeskocz przez kilka kolejnych gałęzi, a trafisz do przesieki, w której stacjonuje kilku kolejnych wojaków. Postaraj się zlikwidować ich w dyskretny sposób - w przeciwnym wypadku będziesz musiał walczyć ze sporą grupą wrogów, a w okolicy nie ma zbyt wielu dobrych osłon.

Obok czerwonej odśnieżarki powinieneś widzieć drewnianą ścianę. Wbij w nią strzały z szerokim grotem, po czym wejdź wyżej. Tutaj również czeka cię spotkanie z oddziałami Trójcy - tym razem będzie ich jednak znacznie więcej. Zachowaj więc ostrożność i zlikwiduj zagrożenie.

Gdy uporasz się z niemilcami idź przed siebie, dopóki po lewej stronie nie zauważysz czerwonego pługu śnieżnego. Obejdź go i pokonaj ukrytego obok strażnika, po czym podejdź do bramy kompleksu. Z lewej strony powinieneś zauważyć niewielką dziurę w murze. Przeczołgaj się przez nią, a odkryjesz ognisko, w którym można rozbić obóz (Stacja pogodowa).

Wstań od ogniska i podejdź do przerębla z wodą. Zanurkuj pod taflą lodowatej cieczy i uduś żołnierza, który stoi przy następnym otworze (kilka metrów dalej). Następnie sam się wynurz i zlikwiduj kilku kolejnych żołnierzy, którzy stacjonują kawałek stąd.

Idź dalej i wejdź na rdzawoczerwoną platformę, przechodząc przez kolejne schody. Podążaj tą samą ścieżką, zbliżając się do budynków naprzeciwko. Aby przejść do drugiego budynku, musisz podejść pod pofarbowaną na żółto drabinę i wskoczyć na nią. Wejdź do góry, po czym wskocz na gzyms powyżej.

Wejdź do pomieszczenia na górnym piętrze budynku. Przejdź przez kilka kolejnych pomieszczeń, po czym skorzystaj z następnej drabinki aby wejść na sam szczyt. Następnie wybiegnij z pomieszczenia przez dziurę w ścianie i skręć w lewo. Wskocz na linę i zjedź po niej dalej - niestety zostaniesz zatrzymany w połowie drogi. Chwyć się więc krawędzi pojazdu i skocz w lewo, trafiając na platformę obok. Ostatecznie zabij stacjonującego tu żołnierza.

Stań na krawędzi platformy i przeskocz niżej, na kolejną kładkę. Skręć w prawo i użyj czekana z linką aby przedostać się do budynku naprzeciwko. Niestety podłoga załamie się pod tobą, ale i tak trafisz we właściwe miejsce.

Skocz przed siebie, chwytając się krawędzi u góry - ta część budynku również się zawali, przez do trafisz na metalową rurę, a następnie belkę. Przejdź po niej do przodu i... ponownie spadnij w przepaść z powodu obluzowanych elementów konstrukcji.

Gdy wylądujesz na niższym poziomie, idź przed siebie po dachu budynku, przeskakując przez kolejne kładki i platformy. Zjedź po linie dalej i zabij stojącego tam agenta Trójcy.

Zjedź po lince do kompleksu budynków naprzeciwko. Gdy wylądujesz na miejscu, idź przed siebie jedyną możliwą trasą - po krótkiej chwili zostanie wyświetlona cutscenka. Kiedy się zakończy, zeskocz w dół aby dotrzeć do ogniska (Kompleks radziecki). Następnie wejdź do budowli obok i przeciśnij się przez półprzymknięte drzwi na końcu sali. Od tego momentu czeka cię szybki bieg przez kolejne pokoje i walka z następującymi po sobie falami przeciwników.

Kiedy trafisz pod wodę, zanurkuj pod jej taflę i skręć w lewo. W pomieszczeniu obok czeka kilku dobrze uzbrojonych przeciwników - w odpowiedni sposób wynurzając się z przerębli i topiąc nieszczęśników będziesz w stanie poradzisz sobie z nimi bez większych problemów.

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Syberia: Planetarium

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze