Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Świątynia i grobowce (Syria)

Wszystkie znajdźki: dokumenty, relikty, antyczne monety, monolity i freski, które można odnaleźć w pierwszych misjach w Syrii.

Pierwsze misje w Syrii skrywają sporo sekretów i znajdziek - pełną listę znajdziecie poniżej.

A - Zaginiona świątynia, Zaginiony grobowiec, Ukryta oaza; B - Grobowiec proroka

Możesz także otworzyć mapę w nowym oknie lub pobrać ją na dysk.

*

Syria: Zaginiona świątynia

# Relikt

Na tym etapie możesz znaleźć pierwszy sekret w grze - relikt w postaci bizantyńskiego krzyża z X wieku. Znajdziesz go w niewielkiej skrzynce na prawo od okna, przez które możesz wejść do pieczary z monolitem.

*

Syria: Zaginiony grobowiec

#Monolit

Wewnątrz zaginionego grobowca czeka cię łatwa zagadka logiczna - musisz znaleźć co najmniej trzy freski aby odczytać monolit stojący pośrodku sali. W sumie w pomieszczeniu znajdują się aż cztery malowidła - jeśli masz problem z ich znalezieniem, skorzystaj z klawisza instynktu aby je podświetlić.


#Monety 1

Kiedy informacja z monolitu zostanie przetłumaczona, rozejrzyj się po podłodze, aby odnaleźć mieszek z monetami.

*

Syria: Grobowiec proroka

#Fresk 1

Przy wejściu do grobowca proroka znajdują się dwie znajdźki. Fresk znajdziesz zaraz po lewej, na ścianie.


#Dokument 1

Dokumenty (zwój Biskup: Słowo Rzymu) znajdziesz na lewo od fresku, na niewielkim podwyższeniu.


#Zadyma 1 i 2

Kiedy poradzisz sobie z wodną pułapką i dostaniesz się do wielkiej pieczary z właściwym grobowcem, dokładnie rozejrzyj się po okolicy - w lokacji aż roi się od sekretów. Przede wszystkim możesz zaliczyć tu wyzwanie Zadyma, zestrzeliwując siedem kolejnych kadzideł. Dwa pierwsze ustrzelisz stojąc na zerwanym mostku przy samym wejściu do lokacji - jeden wisi po lewej, a drugi po prawej (musisz spojrzeć w górę).


Aby dotrzeć do kolejnych sekretów, idź przed siebie i podejdź do przeciekającej ściany po prawej. Użyj czekana aby ją przebić, a następnie poczekaj aż poziom wody nieco się podniesie. Odwróć się i przepłyń przez jeziorko, po czym wespnij się po stopniach z czaszkami na wyższą kondygnację.


#Relikt

Przeskocz na drewnianą kładkę, a kiedy ta się złamie (jeszcze bardziej podwyższając poziom wody), skręć w stronę głównego gmachu grobowca i wdrap się na podwyższenie po jego prawej stronie. Za jedną z kolumn znajdziesz skrzynkę z reliktem - drewnianym krzyżykiem.


#Mapa

Wespnij się na podwyższenie po lewej i rozejrzyj się po terenie - po prawej znajdziesz mapę (leży obok zwłok), dzięki której poznasz lokalizację wszystkich sekretów na tej planszy.


#Zadyma 3 i 4

Na nieco wyższych kondygnacjach znajdują się dwa kolejne kadzidła z wyzwania Zadyma.


#Monety 1

Gdy sobie z nimi poradzisz, zejdź na dół i podejdź do ruin za głównym budynkiem w grobowcu. Zakopano tutaj mieszek monet, które możesz z łatwością odkopać.


#Monety 2

Skręć w lewo, aby obejść główną wieżę z jej prawej strony. Stań pośrodku niecki z usypiskiem kości (obok kałuży) i poszukaj tam kolejnego mieszka z monetami.


#Zadyma 5

W tym samym miejscu dojrzysz następne kadzidło (wystarczy spojrzeć w górę).


#Dokument 2

Na gzymsie po lewej leżą cenne dokumenty (Rycerz: Śmierć proroka).


#Dokument 3

Pora wejść do środkowej wieży. Zawróć, a następnie wejdź na zawaloną kolumnę, aby przeskoczyć na gzyms budynku. Wejdź do środka, ale bardzo ostrożnie - po chwili podłoga się zawali. Przeskocz ponad zapadliną, po czym obejrzyj się w prawo - leżą tam kolejne dokumenty (Rycerz: Na szlaku).


#Zadyma 6 i 7

Wychodząc z wieży przeskocz na kolumnę naprzeciwko: możesz z niej ustrzelić dwa ostatnie pojemniki z kadzidłem. Jeden znajdziesz tuż przed sobą, zwisający z sufitu, drugi umieszczono zaś dokładnie za twoimi plecami, pod złotą kopułą.


#Dokument 4

Przeskocz dalej, ostatecznie docierając do wąskiego korytarza. Czekają tu na ciebie dwie pułapki - zapadnia z kolcami oraz zatrzask spadający z góry. Wykonaj unik, a następnie idź dalej, aż dotrzesz do kolejnej jaskini. Od razu odwróć się w prawo, aby odszukać ostatni dokument w tej lokacji (Rycerz: U bram).


Następnie: Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Syberyjska dzicz (Syberia)

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze