Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Jaskinia lodowcowa (Syberia)

Wszystkie znajdźki: dokumenty, relikty i antyczne monety występujące w jaskini lodowcowej.

Jak na tak krótką i prostą lokację, w lodowych jaskiniach ukryto całkiem sporo znajdziek. Choćby z tego względu warto poświęcić nieco czasu dodatkowym atrakcjom.

Możesz także otworzyć mapę w nowym oknie lub pobrać ją na dysk.


#Dokument 1

Zaraz po wejściu do jaskini zeskocz w dół, ślizgając się po lodowym zboczu. Gdy spadniesz na sam dół, obróć się do tyłu. Wejdź na ścianę naprzeciwko i podnieś dokumenty, które tam leżą (Wybrzeże Szwetlożaru).


#Relikt 1

Zeskocz z podwyższenia, na którym leżały dokumenty i skieruj się przed siebie. Przeczołgaj się przez wąski tunel, w ten sposób trafiając do kolejnej pieczary. Przy jej lewej ścianie dojrzysz kufer z reliktem (Kościany grot).


#Relikt 2

W tym momencie musisz skręcić w prawo i zanurkować pod wodę. Po kilku sekundach zalany korytarz zacznie się rozwidlać - skręć w prawo aby podnieść kolejny relikt ukryty w kuferku (Paiza).


#Dokument 2

Następne znajdźki zostały ukryte nieco dalej, przy galerze. Skocz na maszt okrętu i przejdź po nim na drugą stronę. Gdy już na nim będziesz, wymiń kołowrót i z jego prawej strony odszukaj pozostawione tam dokumenty (Niemożliwa pogoń).


Wróć do kołowrotu i wykorzystaj czekan aby nim zakręcić. Następnie wskocz na drewnianą konstrukcję, na której został przymocowany kołowrót i przejdź przez cały maszt, skręcając na nim w lewo. Skocz na przesuniętą chwilę temu metalową amforę, a otworzysz przejście do dalszej części grobowca.

Zeskocz w dół i przejdź po odsłoniętych właśnie, drewnianych szczeblach. Gdy będziesz na górze, jeszcze raz wykorzystaj czekan aby do końca obrócić kolejną przekładnię. W tym momencie musisz szybko wbiec na następny maszt i wykonać skok na jeszcze jedną amforę, w ten sposób rozwalając część lodowca.


#Mapa, #Dokument 3 oraz #Księga umiejętności

Spadnij w dół i po lewej stronie odszukaj występ skalny. Wskocz na niego i wejdź do góry, na drewnianej kładce przeskakując w prawo. Właśnie dotarłeś do serca grobowca - znajdziesz tu mapę, dokumenty (Zemsta kapitana) oraz starożytną księgę, dzięki której poznasz technikę szybkiego strzelania z łuku.


#Relikt 3

Galerę możesz opuścić zjeżdżając po linie z lewej - kiedy wylądujesz na ziemi, obok ujrzysz skrzynię z reliktem (Emaliowany medalion).


#Dokument 4

Skręć w lewo i przeskocz nad przepaścią, uczepiając się ściany czekanami. Następnie biegnij przed siebie, przeskakując nad kolejnymi rozpadlinami - po drodze możesz zebrać kilka antycznych monet. Gdy trafisz do tunelu wypełnionego wodą, postaraj się przepłynąć przez niego jak najszybciej - nie ma w nim przerw, w których Lara mogłaby zaczerpnąć powietrza.

Kiedy wylądujesz na suchym lądzie, od razu odwróć się w prawo - znajdziesz tam ostatnie dokumenty w tej lokacji (Zamarznięte pustkowie).


Następnie: Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Kompleks radziecki (Syberia)

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze