Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Riot Games będzie nagrywać czat głosowy w Valorant

Żeby walczyć z toksycznymi graczami.

Przedstawiciele Riot Games zapowiedzieli nowy system nadzorowania zachowań użytkowników w strzelance Valorant, który ma eliminować toksycznych zawodników z gry. Firma zacznie nagrywać głos wszystkich uczestników.

„Niewłaściwe zachowanie na czacie głosowym to duży problem dla wielu graczy. Wierzymy, że dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie szybkiego sposobu raportowania i zgłaszania” - zaznaczyli deweloperzy na oficjalnym blogu.

„Potrzebujemy też konkretnych dowodów nadużyć i łamania regulaminy zanim podejmiemy jakieś działania, by później dać ukaranemu odpowiednie uzasadnienie”.

Riot zaznacza, że nie ma zamiaru podsłuchiwać graczy bez przerwy. Zapisy czatu głosowego będą analizowane dopiero wtedy, gdy ktoś zgłosi danego gracza za werbalne nękanie innych.

Co ważne, jedynym sposobem na uniknięcie nagrywania jest zrezygnowanie z korzystania z voice chatu w grze. Jeśli więc nie czujemy się komfortowo z faktem, że firma rejestruje nasz głos, musimy zgodzić się na nowe warunki, lub nie będziemy w stanie porozumiewać się z obcymi graczami. Pozostaje rozgrywka ze znajomymi i korzystanie z platform typu Discord.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze