Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser filmu Silent Hill ma dobre wieści na temat gier w tym uniwersum

Wspomina o oryginalnych twórcach i Hideo Kojimie.

Reżyser filmu Silent Hill pracuje obecnie nad nowym projektem osadzonym w mrocznym uniwersum Konami. Podczas wywiadu dla francuskiego portalu zdradził zaskakująco dużo na temat przyszłości marki i gier, które mają powstawać.

Najważniejszą informacją, jaka padła z ust Christophe’a Gansa, jest to, że kilka gier z serii Silent Hill rzeczywiście powstaje. O ile on sam nie jest w żadnym stopniu zaangażowany w produkcję, o tyle przy nowym filmie współpracuje z kilkoma osobami, które obecnie zajmują się wskrzeszeniem marki. Reżyser tym samym potwierdza krążące od dłuższego czasu pogłoski na temat gier.

Drugą dobrą wiadomością jest tożsamość tych osób - mają to być między innymi członkowie Team Silent, czyli oryginalnego zespołu, który odpowiada za pierwsze gry z serii. Zdaniem Gansa, Silent Hill ma przed sobą „świetlaną przyszłość”, a czynny udział pierwotnych twórców w pracach nad nowymi produkcjami może być tego znakiem.

Wywiad portalu MaG z Christophem Gansem (w języku francuskim).

Reżyser wspomniał również, że choć spotkał wiele znajomych twarzy z czasów zdjęć do pierwszego filmu, to nie wie nic na temat domniemanego zaangażowania Hideo Kojimy w prace nad nowymi grami. Jego zdaniem, szef Kojima Productions nie ma nic wspólnego trwającymi przedsięwzięciami Konami.

Team Silent rozwiązano po premierze Silent Hill 4: The Room. Od tego czasu seria przechodziła z rąk do rąk, a skutki bywały różne. Gry spod ręki oryginalnego zespołu, czyli części od pierwszej do czwartej, powszechnie uważa się za najlepsze z całej serii.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze