Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser filmu „Dystrykt 9” tworzy krótkie opowieści na silniku Unity

Wydano kolejny projekt.

Reżyser filmu „Dystrykt 9” - Neill Blomkamp - napisał i wyreżyserował krótki film zrealizowany za pomocą silnika Unity, popularnego wśród twórców gier wideo.

Blomkamp współpracował nad projektem ze swoją firmą Oats Studios, stworzoną właśnie z myślą o realizacji podobnych, krótkich opowieści i eksploracji nowych rozwiązań.

Poniżej najnowsze dzieło, „Adam: The Mirror”. Grupa androidów-kryminalistów przebywa pustkowie w poszukiwaniu schronienia, starając się przypomnieć sobie własną przeszłość.

Założenia fabuły są intrygujące, ale ważniejszy jest chyba wygląd projektu. Nie brakuje stylistyki zrujnowanego science-fiction, z czego Blomkamp słynie.

Do tego mnóstwo imponujących modeli robotów i świetne efekty graficzne - wszystko to renderowane z wykorzystaniem silnika Unity.

Blomkamp od dawna nie stroni od gier wideo. W 2007 roku wyreżyserował trylogię krótkich filmów w ramach promocji Halo 3. Miał też zająć się pełnometrażowym projektem w świecie popularnych strzelanek, lecz Microsoft zrezygnował z pomysłu.

Oats Studios ma opublikować „wkrótce” kolejny odcinek przygód Adama.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze