Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser Fallout: New Vegas ma kilka pomysłów na sequel

Josh Sawyer jest otwarty na projekt.

Josh Sawyer dopiero co zakończył prace nad udanym Pentiment, lecz najwyraźniej nie wybiera się na urlop. Jak przyznał w jednym z wywiadów, byłby zainteresowany stworzeniem sequela Fallout: New Vegas.

To właśnie on reżyserował oryginalną grę z 2010 roku, uważaną przez wielu fanów za najlepszą odsłonę serii - przynajmniej po przejściu do trzech wymiarów. Warto dodać, że deweloper wypowiada się hipotetycznie, a Fallout: New Vegas 2 nie zostało zapowiedziane i nie musi wcale powstać.

„Kocham Fallout, cały ten świat. Mogę wyobrazić sobie powrót do pracy w tym uniwersum. Kto wie, zobaczymy, co przyniesie przyszłość” - przyznał Sawyer w rozmowie z podcastem Kinda Funny Games. Co więcej, twórca ma już nawet kilka pomysłów.

Interesujące byłyby Kalifornia lub Środkowy Zachód. Oczywiście, jako reżyser muszę być podekscytowany ewentualnym projektem, ale to samo dotyczy także zespołu, a całość musi pasować do licencji, jako całości” - dodał.

Ewentualny sequel Fallout: New Vegas od studia Obsidian byłby z pewnością projektem na dalszą przyszłość, ponieważ firma ma obecnie ręce pełne roboty, tworząc dwie ambitne gry RPGG: The Outer Worlds 2 oraz Avowed.

Jak wspomniano, sam Sawyer dopiero co zakończył Pentiment, które tworzył wraz z małym zespołem, z myślą o Game Passie. Udało się - nietypowa, detektywistyczna przygoda to jak na razie jedna z najlepiej ocenianych gier tego roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze