Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser Elden Ring ujawnił swojego ulubionego bossa

O kim mowa?

Elden Ring oferuje wielu różnorodnych bossów i większość graczy z pewnością ma ulubionych przeciwników. Własnego ujawnił reżyser gry - Hidetaka Miyazaki.

Deweloper, który jest zarazem szefem odpowiedzialnego za projekt studia From Software, udzielił wywiadu japońskiemu wydaniu serwisu Xbox Wire. W rozmowie opowiedział o wrogu, który w najnowszej produkcji zespołu najbardziej przypadł mu do gustu.

- Trudno się zdecydować, ale wskazałbym na Radahna. Jako konkretna postać jest ma w sobie coś kuszącego i naprawdę spodobał mi się festiwal związany z Radahnem - tłumaczy Miyazaki, cytowany przez IGN.

„Festiwal”, o którym mówi Japończyk, to moment, gdy gracz wzywa na pole walki postacie sterowane przez sztuczną inteligencję, by pomogły w starciu z bossem. Skorzystanie ze wsparcia NPC jest konieczne, bo przyzwanie innych użytkowników blokuje możliwość zdobycia wierzchowca.

Radahn jest ulubionym bossem Miyazakiego

Deweloper wspomina, że kiedy po raz pierwszy proponował zespołowi przygotowanie podobnej sekwencji, nikt w ekipie nie potraktował poważnie reżysera. Okazało się, że etap jest jednym z najlepszych w Elden Ring.

O ile Radahn jest najbardziej ulubionym bossem Miyazakiego, projektant przekonuje, że na drugim miejscu rankingu są Godrick i Rykard. Na kolejnym plasuje Spider Hand: ogromną, dwunastopalcową rękę. - Nie chcesz nawet na to patrzeć, bo jest zbyt okropne - wyjaśnia.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze