Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal - zwisające macki: wykorzystanie

Potwory niczym z Half Life.

Pamiętacie potwory przyklejone do sufitów z serii Half-Life? Bardzo podobne stwory uprzykrzą nam życie w Returnal. Są często przyczepione do gałęzi czy innych powierzchni.

Kiedy tylko się zanadto zbliżymy, wpadamy w macki takiego potwora i zostajemy powoli wciągani do jego paszczy na samej górze. Na szczęście wystarczy wykonać zryw, by się uwolnić.

Potwory te można też jednak wykorzystać, by dostać się w trudno dostępne miejsca. Jeśli widzisz, że jakiś surowiec czy pojemnik jest na półce, na którą nie da się wskoczyć, ale obok są macki - to jasna wskazówka. Podejdź wtedy do potwora (1) i daj się złapać.

Następnie poczekaj, aż zostaniesz wciągnięty na wysokość platformy czy miejsca, do którego chcesz się dostać i po prostu odczep się, wykonując zryw. Gra wyświetli odpowiednią podpowiedź (2).

Pamiętaj tylko, żeby wykonując zryw przytrzymywać odpowiedni kierunek, żeby nie odskoczyć w złą stronę. To wszystko. Jak widać, nawet wrogowie mogą być przydatni. Uważaj tylko, by się nie zagapić i nie dać się wciągnąć do paszczy stwora (który, swoją drogą, nie ma żadnej nazwy).

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze