Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - boss: Lady Dimitrescu

Jak pokonać zmutowaną Alcinę Dimitrescu.
Resident Evil Village - boss: Lady Dimitrescu Jak pokonać zmutowaną Alcinę Dimitrescu.

Kiedy uda ci się zebrać wszystkie maski i umieścić je w posągach, możesz opuścić zamek. Pamiętaj jednak, że gdy to zrobisz, nie będziesz mógł wrócić do tej lokacji, więc upewnij się, że wszystko, co miałeś zrobić w tym miejscu, zrobiłeś.

Na tej stronie dowiesz się, jak pokonać Lady Dimitrescu w Resident Evil Village.

Walka z bossem na kilka etapów. Kolejne fazy można rozpoznać po tym, że pomiędzy nimi pojawiają scenki przerywnikowe, po których główny bohater będzie walczył z przeciwnikiem w innym miejscu.

Kiedy Alcina Dimitrescu zmieni swoją formę - czyli zamieni się w mutanta - i zakończy się film przerywnikowy, wylądujesz na wieży, przed schodami.

I faza walki. Przed sobą zobaczysz bossa, którego musisz pokonać, więc nie marnuj czasu i zadaj mu obrażenia. Gdy Dimitrescu, zniknie, wejdź po schodach na górę i przygotuj się do starcia na arenie.

II faza walki. Przed sobą zobaczysz budynek, wokół którego możesz poruszać się, gdy walczysz z przeciwnikiem. Wyciągnij shotguna i cofając się, strzelaj do bossa. Najważniejsze w tej walce jest to, żeby utrzymywać bezpieczny dystans - a więc nie podchodź za blisko wroga, oddaj jeden lub dwa strzały i oddal się kilka metrów, by Dimitrescu nie mogła cię dosięgnąć swoim atakiem. Powtarzaj tę czynność, dopóki nieprzyjaciel nie zniknie.

Jeśli tak się stanie, to znak, że boss wzbije się w powietrze. Wówczas wyciągnij karabin snajperski i strzel do niej kilkukrotnie, używając celownika z powiększeniem.

Po chwili Lady Dimitrescu wyląduje z powrotem na wieży. Kiedy tak się stanie, przez kilkanaście sekund będzie stała w jednym miejscu. Wówczas zajdź ją od tyłu, strzel do niej kilka razy - dopóki nie odleci.

III faza. Kiedy znajdziesz się na szczycie wieży, rozbij wazy i zbierz amunicję. Po chwili pojawi się zmutowana DImitrescu - wówczas starcie zdecydowanie stanie się trudniejsze, gdyż nie będziesz miał, gdzie uciec. Skup się więc na zadaniu jak największych obrażeń w jak najkrótszym czas. Nie żałuj amunicji do strzelby - staraj się celować prosto w pysk potwora, gdy go otworzy. Jeśli skończą ci się naboje do shotguna, użyj pistoletu.

Po kilku skutecznych atakach, walka zakończy się. Lady Dimitrescu w końcu wyzionie ducha, a ty znajdziesz się w nowej lokacji, skąd przedostaniesz się z powrotem do wioski.

Następnie: Resident Evil Village - powrót do wioski z zamku

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - zamek: jak uciec, fortepian, gdzie znaleźć maski posągów

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze