Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil: Revelations na PC i konsole w maju

Na bogato.

Resident Evil: Revelations, wydane pierwotnie na Nintendo 3DS, trafi na PC oraz konsole X360, PS3 i Wii U w maju tego roku - potwierdził wydawca, firma Capcom.

Europejscy gracze mogą spodziewać się premiery 24 maja. Trzy dni wcześniej gra trafi na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych. Poza wersjami pudełkowymi wydawca przygotowuje edycje cyfrowe.

Grafika, oświetlenie i efekty dźwiękowe będą dostosowane do możliwości „dużych” konsol. Dodatkowo, wersja wydana w maju zostanie wzbogacona o nowy model przeciwnika, kolejny poziom trudności, bronie i umiejętności.

Akcja w Resident Evil: Revelations toczy się pomiędzy wydarzeniami opowiedzianymi w Resident Evil 4 i Resident Evil 5. Gracz wciela się w znanych z poprzednich odsłon serii bohaterów, by odkryć tajemnicę wirusa T-Abyss. Kampania rozpoczyna się na opuszczonym statku, by wkrótce przenieść się na ląd, do miasta Terragrigia.

Wersja gry na Nintendo 3DS ukazała się w styczniu 2012. W listopadzie pojawiły się pierwsze pogłoski o możliwości wydania gry na inne platformy - Resident Evil: Revelations znalazło się na liście tytułów w koreańskim urzędzie, przyznającym kategorie wiekowe.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze