Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil: Revelations 2 z transakcjami cyfrowymi w trybie Raid

Kontynuacje za kryształy.

Capcom potwierdził, że opcjonalny tryb wieloosobowy Raid w horrorze Resident Evil: Revelations 2 zostanie uzupełniony o transakcje cyfrowe.

Screen z trybu Raid - z kryształami w lewym górnym rogu

Przedstawiciel japońskiej firmy zapewnił na łamach serwisu Kotaku, że płatności nie dotyczą kampanii fabularnej.

W trybie Raid znajdziemy dwa rodzaje „kryształów życia”, do wykorzystania po śmierci postaci. Niebieskie zbieramy podczas wykonywania codziennych misji, a czerwone kupić można w ramach transakcji cyfrowych.

„Oba funkcjonują tak samo, ale jest opcja zakupu, jeśli graczom skończą się niebieskie kryształy lub nie mają oni czasu na ich zbieranie” - wyjaśnia Capcom.

Mechanika przypomina nieco klasyczne automaty, z wrzucaniem monet po nieudanej próbie przejścia gry, ale także współczesne produkcje mobilne, gdzie na kolejne „życie” musimy poczekać przez określony czas - lub zapłacić.

Tryb Raid to zręcznościowy dodatek do kampanii Resident Evil: Revelations 2, koncentrujący się na akcji w ramach ponad 200 coraz trudniejszych misji. Zagramy samotnie, w kooperacji na podzielonym ekranie lub w sieci, ale ta ostatnia opcja dostępna będzie dopiero w marcu.

Akcja Revelations 2 jest osadzona między wydarzeniami piątej i szóstek odsłony cyklu Resident Evil. Gracze wcielą się w Claire Redfield, bohaterkę znaną choćby z Resident Evil 2 czy Resident Evil Code: Veronica. To młodsza siostra Chrisa Redfielda.

Pierwszy odcinek serii zadebiutuje 25 lutego.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze