Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Revelations 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia wszystkich epizodów i lokalizacja znajdziek.

Witamy w darmowym poradniku i solucji do gry Resident evil: Revelations 2. Produkcja osadza gracza pomiędzy wydarzeniami znanymi z piątej oraz szóstej części gry, tym razem skupiając się w większej mierze na eksploracji niż na zabijaniu przeciwników.

Podczas przygody gra daje do dyspozycji aż czterech grywalnych bohaterów: Claire Redfield, która będzie podróżować razem z Moira Burton oraz Barry Burton, który wyruszy na poszukiwanie córki, po tym, jak otrzymał od niej wiadomość. Na swojej drodze spotka dziewczynkę z nadprzyrodzonymi zdolnościami - Natalie.

W poradniku znajdziecie dokładny opis przejścia gry, wraz ze wszystkimi znajdźkami oraz sekretami. Dzięki solucji żaden potwór nie będzie za mocny, żadna zagadka zbyt trudna, a gra nie będzie skrywała przed wami żadnych tajemnic.

Opis przejścia

Poniżej przedstawiamy kompletny przewodnik po grze Resident Evil Revelations 2. Opisujemy każdy epizod oddzielnie, z podziałem na prowadzonych bohaterów oraz lokalizacją ważnych przedmiotów i znajdziek.

Sekrety i znajdźki

W poniższej części poradnika odnajdziecie osobno wszystkie sekrety i znajdźki, które napotkacie na swojej drodze w trakcie całej przygody.

Porady ogólne

Otwieranie zamkniętych skrzynek
Podczas rozgrywki trafisz na wiele skrzynek, niektóre z nich będą zamknięte. Sterując Moire lub Natalią, podejdź do skrzynki i zainicjuj akcje, przed tobą czeka wykonanie prostej mini gierki. Zwracaj uwagę na kolor oraz dźwięk (wibracje, jeżeli grasz na padzie). Twoim zadaniem jest znalezienie dobrego miejsca, w tym celu obserwuj kolor kółeczka, które musisz zostać zawsze pomarańczowe, jeżeli zmieni kolor na czerwony, to spróbuj obok.

Zabijanie
Zawsze staraj się skradać do przeciwników niż zabijać ich w otwartym konflikcie, w ten sposób nie tylko zaoszczędzisz amunicje, ale nie ryzykujesz utraty życia podczas walki. Oczywiście nie zawsze będzie można w taki sposób zabijać wrogów. Zabijając z broni, celuj w głowę, niektórzy wrogowie są jednak na takie ataki odporni, wtedy musisz strzelać w żółte bulwy.

Ulepszanie broni
Pamiętaj, aby zawsze ulepszać broń, podczas gry będziesz znajdywać części, które będziesz mógł wykorzystywać przy specjalnych stołach.

Decyzje
Grając, jako Claire zmieniasz świat w grze. Każda, nawet mała rzecz może zmienić sposób prowadzenia rozgrywki, grając jako Barry. Na przykład przesuwając skrzynkę, podczas kampani Claire możemy ułatwić lub nawet przyspieszyć podróż przez wyspę Barriego i Natalie.

Ekwipunek
Pamiętaj o zarządzaniu ekwipunkiem postaci, wyrzucaj mniej potrzebne przedmioty, a ich miejsce przeznaczaj na coś, co w aktualnej chwili przyda się bardziej. Przerzucaj fanty do plecaka drugiej postaci, jeżeli ona ma jeszcze miejsce.

Szukaj przedmiotów
Gra wiele rzeczy może ukrywać losowo, zawsze sprawdzaj każdy zakamarek w poszukiwaniu amunicji oraz zioła, na wyższych poziomach ma to większe znaczenie, gdyż nie raz będzie ich brakować.

Umiejętności
Podczas gry będziesz zbierać punkty doświadczenia, zabijając przeciwników oraz zbierając różne przedmioty, na przykład rubiny czy szmaragdy. Możesz wymieniać je na nowe zdolności bohaterów, co jest bardzo ważne podczas gry. Całą tabelę znajdziesz w menu gry, jak i za każdym razem, kiedy skończysz kampanie dla danej postaci.

O autorze

Paweł Chojecki

Contributor

Komentarze