Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Revelations 2 jednak bez lokalnej kooperacji na PC

Fani nie są zadowoleni.

Posiadacze horroru Resident Evil Revelations 2 w wersji PC odkryli, że w tej odsłonie nie ma obiecywanego trybu lokalnej kooperacji bez dostępu do sieci, obecnego w wydaniach konsolowych.

Lista opcji na Steamie nadal wymienia „offline co-op”

Sytuację komplikuje dodatkowo fakt, że opcję lokalnej kooperacji wymieniano na karcie produktu na Steamie. Opis niedawno zmieniono, ale wzmianka o współpracy offline pozostaje opublikowana w jednym z innych podpunktów.

Jak zapewnił Capcom w oświadczeniu dla Eurogamera, decyzję podjęto ze względu na chęć „zapewnienia stabilnych wrażeń na PC o różnych konfiguracjach”.

„Resident Evil Revelations 2 na PC wspiera różne opcje graficzne i rozdzielczości. Dezycja o koncentracji na jednym ekranie podjęto ze względu na chęć zapewnienia stabilnych wrażeń na PC o różnych konfiguracjach” - wyjaśnia wydawca.

„Tryb Raid otrzyma sieciową kooperację wkrótce po premierze, w ramach darmowej aktualizacji, ale główna kampania będzie dostępna lokalnie tylko na jednym ekranie.”

Oświadczenie potwierdza więc, że Capcom nie zamierza w przyszłości dodać lokalnej kooperacji na podzielonym ekranie do Resident Evil Revelations 2. Jak można się spodziewać, część graczy, która zakupiła produkcję właśnie z myślą o tej opcji, domaga się zwrotu pieniędzy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze