Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil HD Remaster najszybciej sprzedającą się grą cyfrową Capcomu

Pobito też rekord PSN.

Capcom ogłosił, że Resident Evil HD Remaster jest najszybciej sprzedającą się grą cyfrową w historii firmy, a także najlepszą premierą w PlayStation Network, biorąc pod uwagę sprzedaż w dniu debiutu.

Resident Evil im starszy tym lepszy

Oficjalny blog PlayStation ze Stanów Zjednoczonych dodaje, że odświeżona wersja produkcji z 2002 roku była najchętniej kupowaną grą cyfrową na PlayStation 3 i PS4 w pierwszym miesiącu tego roku. Warto zauważyć, że tytuł debiutował dopiero 20 stycznia.

Jednocześnie, Resident Evil HD Remaster stał się najszybciej sprzedającą grą cyfrową w historii firmy Capcom, w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.

„Wspaniale jest widzieć tyle pozytywnych komentarzy od fanów, którym podobała się ta premiera” - komentuje producent Yoshiaki Hirabayashi. „Zespół z Capcom Japan pracował ciężko, by przenieść tytuł na najnowszą generację konsol i jesteśmy podekscytowani wieściami o sukcesach.”

„Mimo kilku wyraźnych zmarszczek, Resident Evil HD spisuje się naprawdę dobrze i oferuje wyjątkową, emocjonalną wycieczkę do pierwowzoru gatunku survival horrorów” - napisał w recenzji Łukasz.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze