Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 8 z kamerą TPP?

Nieoficjalne informacje.

Deweloperzy z firmy Capcom prowadzą wstępne prace nad Resident Evil 8, a także rozważają stworzenie remake'u trzeciej odsłony cyklu survival horrorów - wynika z nieoficjalnych informacji.

Szczegóły przekazał internauta Evil VR we wpisach opublikowanych na Twitterze. Twierdzi, że nowa gra z serii zrezygnuje z wprowadzonej w poprzedniej części kamery FPP, by przedstawić wydarzenia zza ramienia prowadzonej postaci (dzięki, GamingBolt).

Uwaga - możliwe spoilery z Resident Evil 7!

Tytuł jest ponoć bezpośrednią kontynuacją siódmej odsłony. Akcję osadzono rzekomo na opuszczonej wyspie, gdzie zlokalizowano sekretne laboratorium - gracze postarają się odkryć prawdę stojącą za powstaniem genetycznie zmodyfikowanych żołnierzy.

Resident Evil 8 może porzucić kamerę FPP

Autorzy chcą wykorzystać rozwiązania, które planowano użyć we wczesnej wersji - ostatecznie skasowanej - Resident Evil 4. W produkcji miałby pojawić się przeciwnik znany jako Hook Man i halucynacje, przez które nie będziemy wiedzieli, czy napotykani wrogowie są prawdziwi.

Evil VR uważa, że prace nad projektem rozpoczęły się tuż po ukończeniu remake'u drugiej części. Capcom ponoć jednak nie podjął jeszcze decyzji w sprawie tytułu gry, więc może ukazać się nie jako numerowana odsłona, a spin-off.

Zobacz: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

To nie wszystko, ponieważ japońska firma rozważa przygotowanie odświeżonego Resident Evil 3: Nemesis, ale jeżeli taka produkcja powstanie, zadebiutuje przed „ósemką”. Co ciekawe, takiej możliwości niedawno nie wykluczył jeden z deweloperów.

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem, jako że mają nieoficjalny charakter. Faktem jest jednak, że internauta Evil VR w przeszłości dostarczył szczegóły - później potwierdzone - na temat remake'u Resident Evil 2.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze