Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 z darmowym DLC. Wiemy, kiedy do gry trafi Mercenaries

Specjalny tryb rozgrywki.

Na tryb Mercenaries w remake’u Resident Evil 4 nie trzeba będzie czekać zbyt długo. Nowa opcja zabawy pojawi się w produkcji Capcomu już 7 kwietnia, jako darmowe DLC.

Funkcja znana jest z wielu poprzednich odsłon serii. Choć założenia za każdym razem są nieco inne, to ogólny cel jest podobny: zdobycie jak największej liczby punktów, pokonując jak najwięcej przeciwników w ustalonym limicie czasu. Nazwa wzięła się z mini-gry The Mercenaries - Operation: Mad Jackal w Resident Evil 3: Nemesis i od tego czasu stanowi popularny element cyklu.

Datę ujawniono na samym końcu najnowszego trailera produkcji. Premierowy zwiastun przypomina, że gra debiutuje już dzisiaj na PC, PlayStation 4, PS5 i Xbox Series X/S, z pominięciem Xbox One.

Mercenaries nie jest jedynym darmowym DLC zaplanowanym dla horroru. Jak potwierdzono już jakiś czas temu, nie będziemy musieli dopłacać także za tryb VR, który zmierza jednak wyłącznie na PS5 i nowe urządzenia rzeczywistości wirtualnej PS VR2. W tym przypadku nie znamy jeszcze daty premiery. W lutym ujawniono jedynie, że rozpoczęto prace, więc oczekiwanie może być dłuższe.

„Oryginalny Resident Evil 4 przyniósł szereg rewolucyjch zmian w rozgrywce, a przez wielu wciąż jest najwyżej ocenianą odsłoną serii. Na szczęście Capcom udźwignął ciężar jego kultowości, tworząc swój najlepszy jak dotąd remake” - zapewniał tydzień temu Tomek w recenzji produkcji. Dla zainteresowanych mamy także poradnik Resident Evil 4.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze