Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 remake dostanie demo i tryb Mercenaries

Jako darmowe DLC.

Capcom opublikował wczoraj nowy materiał z rozgrywki w remake’u Resident Evil 4, a jednocześnie potwierdzono także plany na wersję demonstracyjną oraz tryb Mercenaries.

Nie jest do końca jasne, co znajdzie się w demie i kiedy dokładnie testowa odsłona zadebiutuje. Podczas wczorajszego PlayStation State of Play ujawniono jedynie, że mowa zarówno o PlayStation 4, jak i PS5. Gra zmierza również na PC i Xbox Series X/S, ale z pominięciem Xbox One.

Pełna wersja gry ukaże się już 24 marca, więc nie ma już zbyt wiele czasu, jeśli Capcom chce zdążyć przed premierą. Jeśli mowa o trybie Mercenaries, ten ukaże się jeszcze później, bo już po wydaniu produkcji, w ramach bezpłatnego dodatku.

Ta opcja zabawy znana jest z wielu poprzednich odsłon serii. Choć założenia za każdym razem są nieco inne, to ogólny cel jest podobny: zdobycie jak największej liczby punktów, pokonując jak najwięcej przeciwników w ustalonym limicie czasu. Nazwa wzięła się z mini-gry The Mercenaries - Operation: Mad Jackal w Resident Evil 3: Nemesis i od tego czasu stanowi popularny element cyklu.

„Więcej informacji na temat daty publikacji dema oraz rozszerzenia Mercenaries zostanie opublikowanych w późniejszym terminie” - dodano w informacji prasowej.

Jednocześnie ogłoszono, że produkcję można już zamawiać w wersji specjalnej Deluxe Edition, zawierającej dodatkowo szereg dodatków, w tym mapy skarbów, które zdążyły już wywołać pewne kontrowersje, ponieważ oferują najwyraźniej dodatkowe treści w grze.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze