Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 3 - zapisywanie gry: jak i gdzie wykonać save

Autozapis (autosave) i maszyny do pisania.

Zapisywanie stanu rozgrywki w każdej grze ma ogromne znaczenie, nie inaczej jest w Resident Evil 3. Save'y wykonuje się na dwa sposoby:

  • autozapis - gra automatycznie zapisze stan rozgrywki w określonych miejscach, np. przed kluczowym wydarzeniem (walką z bossem);
  • ręczny zapis - grę możemy zapisać ręcznie, gdy odnajdziemy maszynę do pisania.

Aby zapisać grę ręcznie, musimy najpierw dotrzeć do maszyny do pisania (1). Należy wówczas podejść do urządzenia i ją aktywować. Pojawi się ekran z listą zapisów i pustych miejsc. Możemy wybrać pusty slot lub nadpisać inny save. W tym drugim przypadku należy liczyć się z tym, że usuniemy stary zapis.

Maszyny do pisania są porozmieszczane w różnych lokalizacjach i zazwyczaj po przejściu jednego etapu gry natrafimy na urządzenie służące do zapisu stanu rozgrywki. Nie ma ograniczenia w liczbie użyć danej maszyny. Możemy korzystać z niej niemal co chwilę. Zatem, jeśli mamy taką potrzebę, możemy wracać do punktu zapisu, kiedy uznamy to za stosowne.

Jeśli nie pamiętamy, gdzie znajduje się najbliższa maszyna do pisania, możemy skorzystać z mapy. Ikona (2) podpowie nam, w którym miejscu położone jest urządzenie służące do zapisu rozgrywki.

Następnie: Resident Evil 3 - mapa: jak korzystać, kolory, oznaczenia

Spis treści: Resident Evil 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil 3 - poziomy trudności: koszmarny (nightmare), inferno, jak odblokować

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze