Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - stacja paliw, droga na komisariat (Leon)

Rozpoczynamy przygodę, zapoznajemy się ze sterowaniem i docieramy do Raccoon City.

Po obejrzeniu filmu wprowadzającego Leon przyjedzie w aucie na stację benzynową. Szybko okaże się, że coś jest nie w porządku, ponieważ miejsce będzie opustoszałe. Po wyjściu z auta bohater usłyszy dziwne dźwięki dochodzące z budynku.

W tym miejscu przejmiesz kontrolę nad bohaterem. Jest to zarazem małe wprowadzenie mające zaznajomić gracza z podstawowym sterowaniem. Wystarczy wciskać klawisze pojawiające się na ekranie, aby szybko nauczyć się chodzić, biegać, sterować kamerą i wchodzić w interakcję z różnymi przedmiotami.

Zacznij od ruszenia przed siebie i podejścia do drzwi stacji. Po wejściu do środka bohater zaświeci latarkę. Szybko zorientujesz się, że doszło tu do walki, o czym świadczą powywracane półki oraz szafki, a także leżące wszędzie towary.

Zacznij kierować się w lewą stronę. Przy wejściu na zaplecze natkniesz się na ranną postać, z którą możesz chwilę porozmawiać.

Następnie rusz na zaplecze. Przejdź przez korytarz i uchyl drzwi, co spowoduje włączenie scenki. Kiedy się skończy wyceluj w głowę przeciwnika (1) wciskając klawisz, który się pojawi (2), a potem oddaj kilka celnych strzałów (3).

Rusz dalej i podejdź do tablicy, na której wisi klucz. Podnieś go i skieruj się do zamkniętych drzwi. Wejdź z nimi w interakcję i z ekwipunku z prawej wybierz znaleziony klucz, aby je otworzyć (najedź na klucz i użyj opcji Użyj). Trafisz do głównej części sklepu. Zabij drugiego zombie i szybko udaj się do drzwi, gdzie natkniesz się na Claire.


Przebicie się na posterunek

W tym momencie rozpocznie się dość długa scenka, w której dwójka bohaterów wyruszy autem do miasta, gdzie będą musieli dotrzeć na posterunek policji.

Po przejęciu kontroli nad bohaterem zacznij szybko biec w prawo, omijając auta i przeciwników. W pewnej chwili z lewej strony zobaczysz zaułek (4), do którego wbiegnij.Podążaj cały czas przed siebie, aż dotrzesz do drugiej ulicy. Omijaj kolejne przeszkody, aż do dotarcia do budynku posterunku, nad którym świecą litery R.P.D. Po przejściu przez bramę przejdź przez główne drzwi, dzięki czemu znajdziesz się w głównym holu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze