Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - skrzynie, przechowywanie i wyrzucanie przedmiotów

Sposoby na radzenie sobie z nadmiarem przedmiotów w ekwipunku.

Podczas eksploracji licznych miejsc w Resident Evil 2, natkniesz się na całą masę różnorakich przedmiotów. Od roślin leczniczych, poprzez broń i amunicję, kończąc na kluczach i innych ważnych rzeczy związanych z fabułą.

Początkowo możesz przenosić jedynie osiem przedmiotów, dlatego warto korzystać ze specjalnych skrzyń (1), które można znaleźć w niektórych lokacjach. Aby to uczynić wystarczy do niej podejść, wybrać z ekwipunku z prawej strony przedmiot, a potem wybrać opcję Przechowaj.

W ten sposób wybrany przedmiot zostanie przeniesiony do skrzyni, symbolizowanej przez listę z lewej strony. Oczywiście jeśli chcemy coś pobrać ze skrzyni i posiadamy na to miejsce w ekwipunku, to wykonujemy analogiczne czynności, tyle, że wybieramy przedmiot z menu z lewej strony.

Co najlepiej przechowywać w skrzyniach? Przedmioty, z których nie będziemy korzystać w bliskiej przyszłości. Jeśli posiadamy na przykład pięć sprayów leczniczych, to zostawmy przy bohaterze jeden czy dwa, a resztę lepiej trzymać w skrzyni.

Chociaż przechowywanie przedmiotów w skrzyniach wymaga czasami sporo chodzenia, to warto to robić. Istnieje wprawdzie opcja wyrzucania rzeczy z ekwipunku - wystarczy najechać na dany element i wybrać opcję Usuń, ale trzeba liczyć się z tym, że w ten sposób pozbędziemy się danego przedmiotu na stałe. Nie będzie go już można odzyskać. Wyjątek stanowią ważne rzeczy związane z fabułą.Dobrze też wiedzieć, że przedmioty fabularne, które nie będą już przydatne (np. różne klucze) zostaną przy ikonie w ekwipunku specjalnie oznaczone „ptaszkiem". Oznacza to, że możemy wyrzucić już taką rzecz, ponieważ spełniła swoje zadanie i w przyszłości się nie przyda.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze