Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 Remake - porównanie edycji konsolowych od Digital Foundry

Gra najlepiej działa na Xbox One X.

Digital Foundry opublikowało materiał, w którym porównano ze sobą wszystkie edycje konsolowe odświeżonego Resident Evil 2. Okazuje się, że produkcja działa i wygląda najlepiej na Xbox One X.

Bazowe modele platform Sony i Microsoftu uruchamiają grę w rozdzielczości 1080p. Na podstawowym urządzeniu koncernu z Redmond obraz jest jednak bardziej rozmyty, a płynność potrafi obniżyć się do 30 FPS.

Natomiast na PS4 Pro i Xbox One X produkcja działa w 1620p. Na pierwszej z konsol dochodzi do tak zwanego „migotania” wygładzonych krawędzi tekstur, przez co grafika na drugiej wydaje się czystsza. Na obu tytuł przez większość czasu utrzymuje stałe 60 klatek na sekundę, choć na sprzęcie Japończyków zdarzają się spadki w okolice 50 FPS.

Zobacz: Resident Evil 2 - Poradnik, Solucja

Gra jest odświeżoną edycją survival horroru z 1998 roku. Autorzy nie ograniczyli się do poprawienia grafiki, niemalże wszystkie elementy przygotowując od podstaw. Zmieniono na przykład perspektywę - wydarzenia ukazane są z kamery umieszczonej za plecami postaci.

„To pewnego rodzaju rewolucja. Twórcom skutecznie udało się zaprezentować coś, co przypomina grę sprzed 21 lat i nie jest zupełnie inną produkcją” - napisał Łukasz w naszej recenzji Resident Evil 2, przyznając srebrną Rekomendację.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze