Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - panele zasilające, zagadka układu elektrycznego w więzieniu

Zdobywamy części elektryczne, umożliwiające otworzenie celi Bena w więzieniu.

Po zakończeniu scenki w więzieniu sąsiadującym z podziemnym parkingiem, będziesz musiał odnaleźć dwa panele zasilające, aby włączyć przepływ prądu w skrzynce elektrycznej na prawo od celi Bena.

Panele są też w grze nazywane kostką obwodową lub częścią elektroniczną. Pierwszy z paneli możesz zdobyć dość szybko, ponieważ znajdziesz go w pomieszczeniu z generatorem na wschód od podziemnego parkingu.

Zanim będziesz mógł się do niego dostać trzeba będzie najpierw zdobyć czerwoną korbę, która znajduje się na drewnianym stoliku na prawo od celi z Benem. Po jej podniesieniu udaj się na północny wschód, przejdź przez psiarnię, a potem w korytarzu użyj korby, żeby odblokować dalsze przejście.

W ten sposób dotrzesz do pomieszczenia z generatorem. Teraz wystarczy podejść do pomarańczowego pudełka (1), a następnie obejrzeć je z poziomu ekwipunku. Otwórz je, dzięki czemu wejdziesz w posiadanie pierwszej kostki obwodowej.

Drugą zdobędziesz nieco później, już w trakcie spotkania Mr X i po rozwiązaniu zagadki z wieżą zegarową. Kiedy będziesz miał już dwie części wróć do więzienia i podejdź do skrzynki elektrycznej, gdzie zaczęła się cała łamigłówka.

Włóż do skrzynki dwie, znalezione wcześniej części elektryczne, dzięki czemu będziesz mógł rozpocząć łamigłówkę z prądem. Należy tak ustawić przewody, aby prąd z dwóch kostek z lewej (2, 3) dotarł do tej z prawej strony (4). W tym celu wystarczy ułożyć kable tak, jak na obrazku powyżej.

Po uczynieniu tego będziesz mógł zdobyć kartę magnetyczną zmarłego tragicznie Bena i uciec z parkingu podziemnego.


Zagadka Claire w biurze komendanta

Uwaga - w przypadku kampanii Claire również będziecie musieli zmierzyć się z podobną łamigłówką, tyle, że w biurze komendanta. Na powyższym obrazku można zobaczyć rozwiązanie zagadki.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze