Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - otworzenie skrytki z futerałem na broń specjalną

Korzystamy z odznaki, aby dostać się do zamkniętej gabloty z ulepszeniem trzeciej broni w zakładzie podziemnym.

Po rozwiązaniu zagadki z medalionami dotrzesz na klatkę schodową prowadzącą do podziemnego zakładu, gdzie spotkasz po raz pierwszy bossa Tyranta G. Jeśli zejdziesz po schodach na sam dół, to dotrzesz do miejsca ze specjalną skrytką, która zostanie oznaczona na mapie, jako futerał na broń specjalną (1).

W chwili obecnej nie możesz jej jednak otworzyć. Możliwość taka pojawi się w dalszej części gry, a konkretnie po dotarciu do kanałów. To właśnie w nich, a konkretnie w pokoju kontrolnym trzeba będzie rozwiązać zagadkę szachową. Zanim do tego przystąpisz koniecznie zdobądź dźwignię w kształcie litery T.

W trakcie poszukiwania wtyczek szachowych, a konkretnie podczas szukania wtyczek króla i królowej, będziesz musiał zejść po drabinie na dół do kanału dolnego. Naprzeciwko drabiny znajduje się biurko, a nad nim tablica z kluczem (2).

Po jego zabraniu trzeba wykonać następujące kroki:

  • Otwórz dźwignią T przejście do windy (3) i wjedź nią do warsztatu (4).
  • Oczyść teren i skorzystaj ze zdobytego klucza, aby otworzyć drzwi do pomieszczenia socjalnego pracowników. Przesuń w nim szafę, a odkryjesz windę (5).
  • Skorzystaj z niej, żeby dostać do podziemnego zakładu (6), a stamtąd do skrytki (1).

Jak otworzyć skrytkę? Potrzebujesz odznaki policyjnej, którą zdobywasz w pokoju przesłuchań. Jest to ta sama odznaka, dzięki której możesz dostać się do zbrojowni.

Jeśli masz wyciągnięty czytnik USB, to schowaj go, a następnie włóż ją w specjalny otwór (7). W ten sposób otworzysz skrytkę, w której znajdziesz ulepszenie do trzeciej broni. W przypadku Leona będzie to długa lufa do pistoletu Lightning Hawk, która zmniejsza odrzut i zwiększa siłę pocisków.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze