Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - nóż, rzeźba lwa, pokój z depozytami, ciemnia (Leon)

Eksploracja posterunku - otworzenie skrzynki nożem, zagadka trzech medalionów i rolki filmu.

Po przeszukaniu wschodniego skrzydła i zdobyciu notatek tragicznie zmarłego funkcjonariusza Leon wraca do głównego holu, gdzie spotyka rannego policjanta Marvina. Otrzymasz od niego nóż, który przydaje się w gorących sytuacjach (sprawdza się podczas kontrataków, jeśli bohatera złapie zombie) oraz do odkrywania niektórych przejść.

Jednocześnie otrzymasz informacje o konieczności odnalezienia trzech medalionów, z którymi związana jest pewna zagadka, połączona również z rzeźbami. Jej ważnym elementem jest notatnik funkcjonariusza, który zdobyłeś podczas odwiedzin stróżówki we wschodniej części posterunku.

Jeśli nie pamiętasz, co w nim było, to wejdź do ekranu ekwipunku (trójkąt - PS4, Y - XO), przesuń menu na dokumenty (R1 - PS4, RB - XO) i wybierz z listy wspomniany notatnik funkcjonariusza. Jest wypełniony rysunkami - część z nich przedstawia rzeźby oraz znaki.

I w zagadce chodzi właśnie o to, aby ustawić te symbole pod różnymi rzeźbami. Pierwszą z nich znajdziesz już w głównym holu. Chodzi o stojący na szczycie schodów na północy posąg lwa.

Podejdź do niego i wejdź w interakcję z panelem na dole. Teraz wystarczy przenieść znaki z notatnika (1) do panelu (2). W naszym przypadku chodziło o lwa, liść oraz ptaka. Po ustawieniu odpowiednich symboli z figury wysunie się medalion z lewem. Możesz go chwilowo umieścić w skrzyni w holu.


Zaklejona skrzynka i sala odpraw

Skieruj się teraz do zachodniego przejścia na parterze. Z prawej strony jest zaklejona skrzynka elektryczna (3). Wejdź z nią w interakcję, co spowoduje, że bohater skorzysta z noża, aby się do niej dostać.

Kiedy to nastąpi pociągnij za dźwignię, co sprawi otworzenie przejścia (4) z lewej strony. W ten sposób będziesz mógł wkroczyć do zachodniej części posterunku. Znajdziesz się w recepcji, gdzie warto podnieść zioła lecznicze, naboje do pistoletu i deskę do blokowania okien.

Po przejściu przez pomieszczenie trafisz do holu. W narożniku jest martwy policjant, przy którym możesz odsłuchać komunikat. Ruszaj dalej, omijając na razie drzwi ze znakiem trefl. Kontynuuj mijając po drodze okna - możesz je barykadować lub zabić zombie, próbujące przez nie przejść. W północno zachodniej części dotrzesz do drzwi prowadzących do sali odpraw - wejdź do niej.

Warto przeszukać to miejsce, ponieważ znajdziesz tu naboje, instrukcje dla policjantów oraz mapę parteru komisariatu wiszącą na tablicy. Aby przejść dalej należy wdrapać się na podwyższenie (5) na lewo od tablicy.


Pokój z depozytami, ciemnia i wywołanie filmu

Trafisz na korytarz - z lewej strony są zwłoki do przeszukania, a z prawej zombie do zastrzelenia. Z holu warto wejść do pokoju z depozytami, gdzie w szafkach (6) można znaleźć przydatne przedmioty.

Aby się do nich dostać należy skorzystać z konsoli (7). Notatka z lewej mówi o tym, że jest częściowo uszkodzona - brakuje cyfr 2 i 3, które można zdobyć w dalszej części gry. Możesz jednak otworzyć następujące szafki:

  • 106 - rolka filmu do wywołania w ciemni.
  • 109 - naboje do pistoletu.

Wystarczy na konsoli podać numer szafki i zatwierdzić klawiszem enter na dole ekranu konsoli.

Szafki obecnie niedostępne to:

  • 102 - proch strzelniczy.
  • 103 - nóż.
  • 203 - torba na przedmioty.
  • 208 - pociski do strzelby.

W dalszej części pomieszczenia jest też szafka ze strzelbą, którą możesz zdobyć jeśli posiadasz kartę magnetyczną (do zdobycia w pracowni plastycznej na piętrze wschodniego skrzydła).

Wróć na korytarz, uważając na zombiaka, który pojawi się przy drzwiach. Możesz udać się teraz do zachodniego biura (uważaj na dwa zombie) i nieco się tu rozejrzeć. Znajdziesz tu dwie zagadki związane z biurkiem oraz z sejfem w gabinecie. Udaj się na hol i kieruj się w stronę schodów (jest przy nich okno i zombie).Na prawo od wejścia na górę jest ciemnia. Warto ją odwiedzić, ponieważ jest tu kilka ziół, a także maszyna do pisania (zapis gry), skrzynia do przechowywania przedmiotów, a także miejsce (8), gdzie możesz wywołać film zdobyty w pokoju z depozytami. Warto to zrobić, ponieważ otrzymasz w ten sposób wskazówkę do pewnej zagadki. Chodzi o zdjęcie rzeźby cesarza (9).

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze