Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - strzelba i karta magnetyczna

Zagadka, w której zdobywamy shotguna M-870, który znajduje się na komisariacie policji.

Przygodę w Resident Evil 2 rozpoczynasz zaopatrzony w pistolet. Niedługo po dotarciu na komisariat zdobywasz też nóż, dzięki czemu możliwe staje się dotarcie do zachodniego skrzydła budynku. Można tu szybko zdobyć znacznie potężniejszą broń, jaką jest strzelba M-870.

Jednak aby się do niej dostać trzeba najpierw odnaleźć kartę magnetyczną. Ta znajduje się na piętrze (2F) w pracowni plastycznej, do której dostęp zyskujesz nieco później podczas wypełniania wątku głównego, a konkretnie po zdobyciu klucza pik, który umożliwia przejście na piętro we wschodnim skrzydle komisariatu.

Po dotarciu do karty udaj się na parter do północno zachodniej części komisariatu, gdzie znajduje się pokój z depozytami. W środku znajdują się szafki oraz uszkodzona konsola, dzięki której możesz je otwierać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zagadki z terminalem i szafkami, to zajrzyj do odpowiedniego działu naszego poradnika.

Przejdź przez pierwszą część pomieszczenia i wejdź do kolejnej. Znajdziesz tu szafkę na broń, w której znajduje się właśnie poszukiwana strzelba (1).

Aby otworzyć szafkę wystarczy podejść do czytnika z prawej strony (2) i wsadzić do niego kartę magnetyczną zdobytą w sali odpraw. W ten sposób wejdziesz w posiadanie silnej broni oraz zestawu pocisków. Warto wiedzieć, że grając Claire w identyczny sposób zdobędziemy granatnik.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze