Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - jak zdetonować ładunek C4

Zobacz, jak wysadzić w powietrze ładunek wybuchowy w zachodnim magazynie w komisariacie policji. Urządzenie elektryczne, bateria, detonator.

Podczas przeszukiwania komisariatu, a konkretnie po dotarciu na jedno z wyższych pięter (3F na mapie) dotrzesz do lokacji o nazwie zachodni magazyn. Jest tu kilka interesujących przedmiotów, w tym proch czy deski.

Z sufitu wyleci też ciało niegroźnego na szczęście zombie. Jeśli przejdziesz do dalszej części lokacji, to dotrzesz do szafki, na której leży torba służąca do powiększenia ekwipunku oraz list, w którym autor pisze o zdetonowaniu ładunku C4.

Jeśli spojrzysz na kratę, to rzeczywiście zobaczysz ładunek wybuchowy przymocowany do kraty taśmą. W jaki sposób wysadzić go w powietrze? Pierwszym krokiem jest zdobycia narzędzia do cięcia łańcuchów. Kiedy będziesz je posiadał skieruj się do sali odpraw, położonej na północnym zachodzie na parterze posterunku.

Skorzystaj z nożyc, aby zniszczyć łańcuch na drewnianych drzwiach, prowadzących do przejścia do lokacji na południu (na północ od archiwum). Na biurku znajdziesz urządzenie elektryczne (1), które podnieś.

Kolejnym krokiem jest wejście na piętro (2F) i przejście przez łazienkę z prysznicami, do czego trzeba będzie zakręcić gorącą parę. Po uczynieniu tego przejdź na korytarz, gdzie po raz pierwszy natkniesz się na niebezpiecznego przeciwnika - lizacza.

Wejdź do biura S.T.A.R.S. z lewej strony i z blatu biurka w gabinecie podnieś baterię. Z poziomu ekwipunku połącz urządzenie elektryczne z baterią. Teraz możesz udać się już do zachodniego magazynu i podłączyć stworzony przed chwilą detonator z ładunkiem (2). Odsuń się, ponieważ eksplozja nastąpi po 10 sekundach. Wtedy będziesz mógł dotrzeć do posągu niewiasty, związanego z zagadką trzech medalionów.


O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze