Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - jak zakręcić parę w łazience, gdzie jest zawór

Zagadka związana z łazienką i czerwoną rączką.

W trakcie przeszukiwania komisariatu policji, a konkretnie po wejściu po schodach na piętro (2F) w zachodnim skrzydle, dotrzesz do korytarza, gdzie znajduje się wiadro z mopem. Na prawo od niego jest wejście do policyjnej szatni.

Znajdziesz tu kilka policyjnych szafek, z których część jest zamknięta na kłódkę. Z prawej strony jest też przenośny sejf oraz instrukcja, jak go obsłużyć. Z lewej strony jest natomiast wejście do dalszej części pomieszczenia, które blokuje wydobywająca się z rur para.

Aby przejść dalej trzeba będzie ją zakręcić. Będzie to możliwe po zdobyciu okrągłej rączki (zaworu), który znajdziesz we wschodnim biurze na parterze. Do tej lokacji będziesz mógł się dostać po zdobyciu narzędzia skrawającego (nożyc), które umożliwia przecinanie łańcuchów na drzwiach.

Znajdziesz je w pobliżu spotkania z Claire przy wyjściu ewakuacyjnym w południowo wschodniej części komisariatu. Jeśli chodzi o sam zawór (1), to leży na biurku w gabinecie we wspomnianym już wschodnim biurze.

Podnieś go i wróć do pomieszczenia z szatniami na piętrze (2F). Teraz wystarczy podejść do rury z lewej, przyłożyć do niej zawór i przekręcić go. W ten sposób zlikwidujesz parę i będziesz mógł wejść do pomieszczenia z prysznicami, a także dostać się do innych lokacji na piętrze.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze