Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - jak otworzyć drzwi z wizerunkiem znaku pik

Rozwiązanie zagadki związanej z niebieskimi przejściami.

Podczas przemierzania komisariatu szybko zorientujesz się, że niektóre drzwi z wizerunkiem karcianego pika są zamknięte. Początkowo ich otworzenie jest niemożliwe, ponieważ zamki są zamknięte na klucz.

Dopiero po jego zdobyciu będziesz w stanie otwierać tego typu przejścia. Klucz znajdziesz podczas eksploracji komisariatu policji, a konkretnie po dotarciu schodami na trzecie piętro (3F) budynku.

Po dojściu do tego miejsca przejdziesz z klatki schodowej do zaciemnionego korytarza. Z prawej strony zobaczysz fragment zniszczonej ściany, przez który wejdziesz do małego pokoju, gdzie jest między innymi regał z książkami. Zwróć wtedy uwagę na stolik stojący naprzeciwko wejścia.

To właśnie na jego blacie znajdziesz poszukiwany klucz (1). Po jego podniesieniu będziesz w stanie już bez przeszkód otwierać drzwi i zamki oznaczone symbolem pik.

Drzwi, które można otworzyć z pomocą tego klucza są także oznaczone na mapie, o ile wcześniej się do nich zbliżyłeś. Warto dodać, że po otworzeniu wszystkich możliwych zamków związanych z kluczem, zostaniesz o tym poinformowany, a sam przedmiot oznaczony w inwentarzu. Klucz stanie się wtedy praktycznie nieprzydatny i będzie można się go pozbyć, aby zwolnić miejsce w ekwipunku.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze