Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - trzy medaliony, zagadka z rzeźbami lwa, jednorożca i niewiasty

Łamigłówka, w której docieramy do trzech miejsc i dopasowujemy symbole do znaków z notatnika.

Zagadka związana z rzeźbami i trzema medalionami jest jedną z głównych podczas pobytu Leona na posterunku policji. Zadanie to rozpoczyna się po zbadaniu wschodniej części posterunku, gdzie od tragicznie zmarłego funkcjonariusza zdobywamy notatnik.

W środku znajdują się rysunki trzech rzeźb: lwa, jednorożca oraz posąg kobiety. Naszym celem jest dotarcie do każdego z nich i ustawienie w panelach pod nimi takich samych symboli i w takiej samej kolejności, jakie widnieją pod rysunkami w notatniku.

Gdzie należy szukać rzeźb?

  • Lew - znajduje się w głównym holu, na szczycie schodów na północy. W naszym przypadku należało przy nim ustawić symbole lwa, liścia oraz ptaka (1).
  • Jednorożec - znajdziesz go w zachodniej części posterunku, a konkretnie w holu na południe od biblioteki. W tym przypadku należało ustawić symbole ryb, skorpiona i dzbana (2).
  • Niewiasta - na drugim piętrze (3F) w zachodnim magazynie. Aby się do niej dostać należy wysadzić w powietrze ładunek C4, a następnie ustawić odpowiednie symbole: dziewczyny, łuku i węża (3).

Po odwiedzeniu wszystkich rzeźb i zdobyciu trzech medalionów udaj się z nimi do posągu kobiety w głównym holu. Przyłóż trzy medaliony w specjalnie przygotowane do tego miejsca, dzięki czemu odkryjesz tajne przejście prowadzące do kanałów. Warto dodać, że zagadka jest obowiązkowa i wykonasz ją w ramach wypełniania wątku głównego.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Resident Evil 2 Remake

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze