Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - dźwignia T, oczyszczalnia ścieków

Narzędzie niezbędne do otwierania niektórych przejść znajdziesz w kanałach.

Po rozwiązaniu zagadki z medalionami i użyciu ich na statui bogini w głównym holu, odkryjesz tajne przejście prowadzące do podziemi. Od razu trafisz też do bezpiecznego pomieszczenia, gdzie po raz pierwszy natkniesz się na specjalny element, do aktywowania którego wymagana jest dźwignia w kształcie litery T.

Początkowo nie musisz zawracać sobie tym głowy, ponieważ przedmiot ten zdobywasz dopiero w dalszej części rozgrywki. A konkretnie po dotarciu do kanałów, gdzie podobnych mechanizmów będzie więcej.

Po wyjściu z pokoju monitoringu, gdzie rozpoczyna się zagadka szachowa, opuść to miejsce i przejdź do oczyszczalni ścieków. Przestaw dźwignię, dzięki czemu pojawi się platforma, po której przejdź na drugą stronę pomieszczenia.

Z prawej strony znajduje się sejf. Skieruj się w lewo i rusz przed siebie. Po chwili dotrzesz do biurka z komputerem. Na lewo od niego znajdziesz poszukiwaną dźwignię w kształcie litery T (1) (jest to lokacja w północnej części oczyszczalni ścieków).

Od tej pory będziesz mógł bez problemów przekręcać mechanizmy związane z tym przedmiotem. Warto dodać, że jest to również przedmiot niezbędne do ukończenia wątku fabularnego.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze