Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remedy zarejestrowało nazwę Alan Wake's Return - raport

Życie po Quantum Break?

Studio Remedy Entertainment - twórcy Quantum Break i Alan Wake - rozbudzili nadzieje fanów tej drugiej serii, rejestrując nazwę „Alan Wake's Return”.

O ile rzeczywiście uczynili to właśnie deweloperzy z Finlandii. Wpisy patentowe tego typu już nie raz były źródłem oszustw, więc doniesienia lepiej traktować z przymrużeniem oka.

Pewnym potwierdzeniem wydaje się być dodatek w postaci domeny internetowej alanwakereturns.com, zarejestrowanej przez firmę odpowiedzialną także za nazwy innych witryn studia (dzięki, NeoGAF).

Wieści o Alan Wake's Return zbiegają się w czasie z rychłą premierą gry akcji Quantum Break, do której - na Xbox One - dodawane są wstecznie kompatybilne kopie Alan Wake z Xbox 360, razem z rozszerzeniami DLC, a także kontynuacja - Alan Wake's American Nightmare.

Czy rejestracja nazwy - o ile prawdziwa - może oznaczać powrót Remedy do serii? Twórcy już nie raz wspominali, że byliby zainteresowani takim krokiem, a w ubiegłym roku ujawniono nawet prototyp Alan Wake 2.

Seria inspirowana horrorami Stephena Kinga i serialem „Miasteczko Twin Peaks” pozostaje popularna do dzisiaj, choć od premiery ostatniej odsłony minęły cztery lata.

- Na pewno chcemy dalej pracować nad Alan Wake. Chcę stworzyć coś nowego w tym uniwersum, gdy tylko nadejdzie odpowiedni moment - mówił w 2013 roku dyrektor kreatywny w Remedy, Sam Lake.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze