Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake'u Resident Evil Code Veronica nie ma w planach, ale Capcom nie mówi nie

Zdecydowane być może.

Fani od dłuższego czasu dopytują o możliwość powstania nowej wersji Resident Evil Code Veronica. Jeden z twórców studzi oczekiwania, ale i daje małą nadzieję na przyszłość.

Producent Resident Evil 4 został zapytany przez portal Noisy Pixel, czy po zakończeniu produkcji wspomnianej gry, chciałby zająć się odświeżeniem innych klasycznych tytułów Capcomu, a w szczególności - Resident Evil Code Veronica.

- Obecnie koncentrujemy się na rozwoju Resident Evil 4 Remake, który pragniemy uczynić możliwie najlepszym doświadczeniem dla fanów - powiedział Yoshiaki Hirabayashi, producent Resident Evil 4 Remake. - Obecnie nie mamy konkretnych planów rozwoju Resident Evil Code Veronica Remake, ale jeśli nadarzy się taka okazja, to być może się tym zajmiemy.

Resident Evil Code Veronica cieszy się sporą sympatią fanów, choć nie jest grą bez mankamentów. Była to też pierwsza w całej serii produkcja, w której zrezygnowano z prerenderowanych teł, co pozwoliło na bardziej dynamiczne ujęcia kamery. Fabuła śledziła losy znanej z części drugiej Claire Redfield, która wyrusza do Europy w poszukiwaniu zaginionego brata.

Gra pierwotnie planowana była jako pełnoprawna trzecia część serii, a Resident Evil Nemesis miało być jedynie spin-offem. W trakcie produkcji gry zamieniły się jednak rolami i to przygody Jill Valentine otrzymały „trójkę” w tytule. Dziś dość trudno zagrać w oryginał, ale edycja HD dostępna jest na konsolach PS4 i PS5 oraz Xbox One i Xbox Series X w ramach kompatybilności wstecznej z Xbox 360.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze