Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake The Last of Us może trafić na PC. Tak twierdzi informator

Jest też prawdopodobna data premiery.

Z niepotwierdzonych wieści wynika, że remake pierwszej części The Last of Us zmierza nie tylko na PS5, ale i PC. Gra miałaby zadebiutować we wrześniu.

Tak sugeruje wpis opublikowany na Twitterze przez niejakiego The Snitcha. Internauta zasłynął przedstawieniem listy gier, które pokazano na niedawnym State of Play - na kilka godzin przed startem samego wydarzenia.

Part 1 - 02.09.2022” - napisał użytkownik. Do wiadomości dołączył ikony przedstawiające konsolowego pada oraz komputer.

We wpisie nie pada nazwa The Last of Us, ale wyrażenie „Part 1” nie pozostawia złudzeń, że chodzi o projekt studia Naughty Dog. Kontynuację przygód Joela i Ellie wydano bowiem z podtytułem Part 2, więc nie ulega wątpliwości, że chodzi o pierwszą część cyklu.

Podana data to zaś najprawdopodobniej termin premiery gry. Jeśli wierzyć The Snitchowi, produkcja ukaże się 2 września. Emotikony symbolizują najpewniej platformy docelowe - pozycja powinna trafić na PS5 i PC.

Remake'u The Last of Us oficjalnie nie zapowiedziano, ale wieści na temat projektu pojawiają się co kilka miesięcy. Niepotwierdzone informacje wskazują, że odświeżona wersja powstaje na nowym silniku graficznym i zaoferuje coś więcej niż poprawioną oprawę wizualną.

Nie wiadomo, kiedy Sony zdecyduje się zapowiedzieć grę. Przed nami jednak cykl letnich prezentacji i konferencji, które zastępują klasyczne E3 - niewykluczone, że produkcja zostanie ujawniona na jutrzejszym Summer Game Fest.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze