Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake The Last of Us jest bliski ukończenia i może ukazać się w tym roku - raport

W planach też reżyserska wersja sequela.

Z nieoficjalnych wieści wynika, że remake pierwszej części The Last of Us na PS5 jest niemalże gotowy, a Naughty Dog przygotowuje też reżyserską wersję kontynuacji.

Źródłem jest Tom Henderson - renomowany informator, którego doniesienia wielokrotnie okazywały się prawdziwe, choć należy zaznaczyć, że internauta specjalizuje się przede wszystkim w grach z serii Call of Duty i Battlefield.

„Od wielu osób słyszę, że remake TLOU jest prawie ukończony i może ukazać się w drugiej połowie 2022 roku” - pisze insider na Twitterze. Dodaje, że w planach jest też tryb sieciowy The Last of Us 2 i reżyserska wersja gry, wzorowana na podobnych wydaniach innych tytułów Sony. Nie wie jednak, kiedy obie pozycje miałyby się pojawić.

Henderson spekuluje, że premiera wymienionych produkcji mogłaby zbiec się czasowo z przygotowywanym przez HBO serialem, by podgrzać atmosferę oczekiwania na adaptację przygód Joela i Ellie.

Co niemniej ważne, dziennikarze serwisu VGC przekonują, że zdołali potwierdzić wieści o odświeżonej edycji pierwszej części cyklu we własnych źródłach.

Remake'u The Last of Us dotychczas oficjalnie nie zapowiedziano, ale nieoficjalne informacje wskazują, że projekt powstaje. Najpierw o grze pisał Bloomberg, a późniejsze doniesienia wskazywały, że pozycja zaoferuje więcej niż lepszą grafikę i rozdzielczość.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze