Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Splinter Cell z historią zaktualizowaną „dla współczesnej publiki” - Ubisoft poszukuje scenarzysty

Tytuł ma jednak zachować „ducha” oryginału.

Ubisoft poszukuje scenarzysty do prac nad remake’m kultowej skradanki Splinter Cell. Wydawca chce, aby historia została zaktualizowana „dla współczesnej publiki”.

Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, nowego pracownika poszukuje studio Ubisoft Toronto. „Używając oryginalnego Splinter Cell jako podstawy, przepisujemy i aktualizujemy fabułę, aby dostosować ją do współczesnej publiki. Chcemy zachować ducha oryginału, ale jednocześnie rozwinąć wątki poszczególnych postaci, aby gra stała się bardziej autentyczna i wiarygodna” - czytamy w opisie posady.

Remake gry z 2002 roku zapowiedziano w grudniu zeszłego roku. Tytuł powstaje na autorskim silniku Snowdrop, który napędza również m.in. Tom Clancy’s The Division. W serii gier wcielamy się w Sama Fishera, agenta „Third Echelon”, czyli tajnej sekcji Narodowej Agencji Bezpieczeństwa USA. Naszym zadaniem jest po cichu zwalczać komórki terrorystyczne i inne zagrożenia dla światowego pokoju.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze