Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Silent Hill już powstaje - ale jako projekt fanów w Unreal Engine 5

Opublikowano gameplay.

Brak remake’u Silent Hill 2 - powstającego rzekomo w polskim Bloober Team - podczas czerwcowych pokazów rozczarował wielu graczy. Od czego są jednak fani, którzy już od jakiegoś czasu pracują nad identycznym projektem, ale dla pierwszej odsłony.

Grupa o nazwie Codeless Games odbudowuje klasyczny horror od podstaw w silniku Unreal Engine 5. Prace są na tyle zaawansowane, że deweloperzy pochwalili się obszernym materiałem z rozgrywki w szkole Midwich, gdzie Harry Mason poszukuje swojej córki.

Całość prezentuje się całkiem dobrze i nie brakuje żadnego z elementów, które remake Silen Hill posiadać powinien: są stałe ujęcia kamery, nieco sztywne animacje ruchu, rozbryzgi krwi i niepokojące echo kroków, potęgujące atmosferę.

Codeless Games na razie nie planuje wydania projektu. Pozostaje mieć nadzieję, że nagłe nagłośnienie pomysłu w mediach nie zwróci uwagi prawników Konami...

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze